fbpx

6 סיבות למה אתם לא מבוגרים מדי ללמוד שפה חדשה

בין אם אתם בני 35 או 75, יכול להיות ששמעתם לא פעם את ההנחה שקובעת שהכי טוב ללמוד שפה חדשה בגיל הילדות. גם אנחנו אשמים בהנחה הזו. בכתבה הסוקרת 5 דרכים כייפיות ללמד ילדים שפה זרה, קבענו שילדים לומדים על ידי חיקוי ומשחק, מבלי הצורך למצוא סדר והיגיון בתהליך הלמידה. צורת החשיבה הזו הופכת את תהליך לימוד השפה הזרה לטבעי לילדים. אך אין זה אומר שמבוגרים לא יכולים ללמוד שפה זרה.

אנחנו פה להגיד לכם שאף פעם לא מאוחר מדי להתחיל לימודי שפה זרה. בין אם שקלתם להתחיל לימודי שפה באינטרנט באופן עצמאי, או ללמוד קורס שפה באינטרנט עם מורה פרטי דובר שפת אם (כמו הקורסים שאנחנו מציעים בלינגולרן), ואתם חושבים שפספסתם את ההזדמנות שלכם, אנחנו פה כדי להסביר למה אנחנו דווקא חושבים שהגיל שלכם הוא יתרון.

now3 lang

 

1. ילדים לא לומדים יותר טוב מאשר מבוגרים

אמנם לימודי שפה זרה באים יותר בטבעיות לילדים, אך זה לא אומר שהם יותר טובים בכך מאשר מבוגרים. היתרון הגדול ביותר של הילדים הוא ההקשבה וההיחשפות לשפה החל מיום הולדתם. אם יש להם מזל, הם גם יקבלו הרבה דוגמאות לאיך להשתמש בשפה, ועידוד מההורים שלהם. כל אלה הם דברים שלרוב המבוגרים אין.

אך בכל זאת, ילד בן 10, לדוגמא, עדיין לא יודע להשתמש בשפת האם שלו באופן מושלם. וזאת אחרי 10 שנות לימודים! אז למעשה ילדים לומדים שפות די באיטיות.

 

2. למבוגרים יש ניסיון חיים שיבוא לעזרתם בלימודי שפה באינטרנט

נכון שלהיות מבוגרים יש קצת חסרונות. אולי אנחנו קצת פחות אנרגטיים, אולי המוח שלנו סופג מידע לא כל כך מהר, ויש לנו דאגות על הראש. אבל אחד היתרונות הגדולים שלנו הוא ניסיון חיים.

ככל שאנחנו מתבגרים, כך הגישה שלנו יותר בוגרת, מה שיעזור לנו להתמקד בתהליך הלמידה מבלי להתפתות להסחות דעת. מבוגרים מבינים שלמידה דורשת השקעה והתמדה. רוב הילדים יעברו מהר מאוד מנושא הלמידה אם הוא לא מספיק מרגש.

 

3. החיים כבר לימדו אתכם איך ללמוד נכון

במהלך השנים למדתם, עבדתם, התעסקתם בתחביבים, הקמתם משפחה, עשיתם אינספור שיעורי בית וחוויתם הרפתקאות חדשות. אתם סטודנטים מנוסים – גם אם אינכם מבינים זאת. רוב הסיכויים שאתם מודעים לאיך אתם לומדים הכי טוב. אתם יודעים אם אתם מעדיפים להקשיב, לכתוב תוך כדי הקשבה, לצפות, לקרוא, לעשות – או שילוב של כמה אלמנטים. כל זה אומר שתוכלו לבחור את התוכנית והשיטות ללימודי שפה זרה שהכי מתאימות לכם.

 

צפו בסירטון לדוגמא מתוך שיעור אנגלית בלינגולרן:

 

 

4. יש לכם משמעת עצמית שמאפשרת לבצע את העבודה

הילדים של היום גדלים בעולם הנשלט על-ידי מדיה חברתית, ויש לזה השלכות מתמשכות. אנחנו המבוגרים עוד יכולים לזכור את התקופה שלפני פייסבוק ו-TikTok. אנו יודעים כיצד להתמקד בדבר אחד מבלי להיות מוסחים עלי ידי כל מכשיר והתראה. אנו יודעים כיצד להתכונן לעבודה קשה ושהחיים ברשתות החברתיות אינם אמיתיים. כל אלה הם יתרון ניכר בלימודי שפה חדשה בשלב מאוחר יותר בחיים.

 

5. יש לכם זמן

זה נכון במיוחד אם אתם בפנסיה. יש לכם את המותרות להקדיש זמן לדברים שאתם באמת רוצים לעשות. ואם הדברים שאתם רוצים לעשות כוללים לימודי שפה באינטרנט, זה נהדר! ישנם יתרונות אדירים ללימודי שפה זרה בשלב מאוחר יותר בחיים – מה שמביא אותנו לסיבה האחרונה.

 

6. המטרה האמיתית של לימודי שפה זרה היא להוסיף תוכן לחיים

ישנם יתרונות רבים ללימודי שפה זרה, ואחד החשובים ביותר הוא בריאות המוח. יכול להיות שאתם חושבים שלא תוכלו ללמוד שפה זרה מכיוון שיש לכם זיכרון גרוע. אך בדיוק ההיפך הוא נכון. ככל שתשקיעו יותר בלימודי השפה היום, כך תוכלו לחזק את הזיכרון שלכם בעתיד ואפילו לעזור למנוע מחלות מוח מנוונות. 

מוח בריא אינו היתרון היחיד ללימודי שפה באינטרנט; יש גם את ההיבט החברתי. דמיינו שאתם יושבים בבר בטוסקנה, נהנים מבקבוק יין ומצטרפים לשיחה עם המקומיים. או אולי אתם מטפסים על פוג’י ומדברים עם מטפסים אחרים על הזריחה המדהימה שמולכם. 

חוויות אלה מעשירות את חייכם, והכרת השפה הופכת אותם למתוקים עוד יותר. וזוהי המטרה של לימודי שפה זרה. זה לא לדבר שוטף (למרות שאתם יכולים). זה לא לדעת את כל הדקדוק ואוצר המילים. מטרת הלמידה היא לתרום לחיים טובים יותר, ומהסיבה הזו אתם לעולם לא מבוגרים מדי מכדי ללמוד שפה.

 

לקריאה נוספת

איך מוצאים את השירותים ב-8 שפות שונות? – למדו את המשפט החשוב הזה כדי שלא תתקעו באמצע הטיול בלי דרך ללכת לשירותים!

ארבע השפות הכי רווחיות ללמוד – לימודי שפה שניה יכולים להיות עניין מאוד משתלם, אם בוחרים ללמוד שפה שהיא גם פוטנציאל לרווח. מהן השפות האלו שהכי כדאי ללמוד?


לינגולרן הינו אתר לימוד שפות באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס שפות למתחילים, או לשפר את מיומנויות השפות שלכם וללמוד שפות עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת המאפשרת תקשורת נוחה בין המורה לתלמיד.


    *שדות חובה
    צרו קשר עם Lingolearn