fbpx

ארבע השפות הכי רווחיות ללמוד

ישנן לא מעט סיבות להתחיל לימודי שפה שניה. יש אנשים שמחליטים להתחיל לימודי שפה אונליין לקראת טיול ארוך לחו”ל או רילוקיישן. יש כאלה שמחליטים לעשות זאת בגלל בן/בת זוג או חבר משפחה שדובר את השפה, והם רוצים לתקשר איתם יותר טוב. יש אנשים שבוחרים בלימוד שפה באינטרנט סתם כדי לפתח תחביב חדש או להעשיר את הידע שלהם, ויש כאלה שעושים את זה לקראת עבודה שדורשת כישורי שפה. כסף, למעשה, זה אחד הסיבות העיקריות שאנשים מתחילים ללמוד שפה זרה.

now3 lang

גם אם אתם לא מחפשים איך ללמוד שפה שניה בקלות בשביל עבודה ספציפית, או בשביל להתקדם בעבודה בה אתם נמצאים, אתם בטח מכירים את הביטוי “זמן זה כסף”. הביטוי הזה מאוד מתאים ללמודי שפה שניה, שכן יכולים לקחת הרבה זמן, מאמץ והשקעה, אז אם כבר נכנסים למחויבות הזאת, לא שווה ללמוד שפה שתביא לכם את הכי הרבה רווח בטווח הארוך? לשם כך החלטנו לרכז בכתבה אחת את ארבע השפות הכי רווחיות ללמוד.

למה עדיין חשוב לדעת שפה זרה בעסקים?

קודם כל, חשוב לציין שבכתבה הזאת אנחנו לוקחים בחשבון שאנגלית היא שפת חובה לכל אדם שרוצה להתקדם בקריירה, לטייל ולקחת חלק בעולם הגלובלי. בלי אנגלית, ברמה כלשהי, כמעט בלתי אפשרי להסתדר היום, במיוחד בעסקים. לכן אנחנו לא מחשיבים את האנגלית כאחת מארבע השפות הרווחיות. אחרי שהבהרנו את זה, רצינו לדבר קצת על החשיבות של ידיעת שפה שניה לעסקים. יכול להיות שאם אתם מדברים אנגלית ברמה די גבוהה, אתם לא חושבים שיש צורך לדעת עוד שפה – שכן רוב העולם ידע איך לתקשר באנגלית. בנוסף, קיימים לא מעט כלים ואפליקציות לתרגום ואפילו תוכנות מבוססות על אינטליגנציה מלאכותית, שיכולות לתרגם בין שפות בזמן אמת.

ובכל זאת, ברוב הפעמים אנשים שדוברים את ארבע השפות שנזכיר בקרוב, יעדיפו לתקשר בשפת האם שלהם. יכול להיות שזה מכיוון שהם לרוב לא מתגוררים ב”עולם המערבי”, בו לומדים אנגלית בבית הספר באופן מסודר. אך אפילו בעולם המערבי אנשים לעיתים יעדיפו לדבר בשפת האם, במיוחד כשמדובר בעסקים, בהם כל פרט קטן חשוב. בהרבה פגישות עסקיות של לקוחות ומשקיעים תראו שתהיה דרישה למתרגם, ואם תדעו לדבר את השפה המקומית, תוכלו להוכיח מחויבות, רצינות והשקעה שתגרום לכם לבלוט.

צפו בסירטון לדוגמא מתוך שיעור אנגלית בלינגולרן:

 

לימודי שפה שניה: סינית מנדרינית

מנדרינית היא השפה הנפוצה בכל רחבי סין והיא גם מדוברת בטיוואן ובקהילות מסוימות בסינגפור ומלזיה. בנוסף, ישנם לא מעט סינים מפוזרים בקהילות שונות ברחבי העולם. המושג מיליארד סינים לא טועים בהחלט תקף פה, כי אם תלמדו את השפה, תחשבו על כמות האנשים איתם תוכלו לתקשר.  

איך ללמוד שפה אונליין – כנסו לקמפוס סינית לעוד פרטים

למה סינית כשפה שנייה היא רווחית?

כמה בגדים יצא לכם ללבוש שכתוב עליהם “יוצר בסין”? כמה מוצרי חשמל אתם מכירים משם? כמה מכוניות? כמעט כל שרשרת אספקה מגיעה מסין, אם זה חלק מסוים של מכונה שמיוצר שם, אריזה, או מוצרים שלמים שמיובאים מהמדינה. אבל ייצור ולוגיסטיקה הם לא התחומים היחידים בהם סין שולטת. תיירות הוא גם תחום רווחי בו אפשר לנצל את כישורי המנדרינית שלכם. מכיוון שהכלכלה הסינית משגשגת בשנים האחרונות, מיליוני דוברי סינית מטיילים בעולם כל שנה, מה שהופך את השפה לכמעט הכרחית בתחום.

now3 lang

לימודי שפה שניה: רוסית

לא מפתיע שרוסית מדוברת בכל רחבי רוסיה (המדינה הכי גדולה בעולם), אך השפה גם נפוצה בפי תושבי מרכז אסיה, הרבה מדינות במזרח אירופה ועוד מספר קהילות קטנות ברחבי העולם. השפה הרוסית היא למעשה השפה השניה הכי נפוצה באינטרנט אחרי אנגלית.

איך ללמוד שפה אונליין – כנסו לקמפוס רוסית לעוד פרטים

למה רוסית כשפה שנייה היא רווחית?

בדומה לדוברי סינית, גם דוברי רוסית נוטים לטייל בעולם, ובכמויות. לא רק זה, הם גם אוהבים לשלם על חוויית הטיול הנוחה, אם זה מלונות יקרים, סיורים מאורגנים או מסעדות שף. שלא כמו תיירים ממדינות אחרות, רוסים לרוב לא דוברים אנגלית ברמה טובה, ולעיתים קשה להם לתקשר שלא ברוסית. דבר זה יוצר צורך לנותני שירות שיודעים את השפה. מכיוון שרוסיה היא מעצמה, הרבה עסקים גם ירצו לפרוץ לשוק המקומי, וידיעת השפה במקרה זה הוא יתרון משמעותי.

לימודי שפה שניה: ערבית

בואו נתחיל עם הגלובלי. ערבית מדוברת במעל 20 מדינות בעולם, המפוזרות במזרח התיכון וצפון אפריקה. אם אנחנו מסתכלים יותר קרוב לבית, ערבית לא יכולה להיות יותר שימושית. בין אם אתם רוצים לעבוד במשרות ציבוריות שפונות לאוכלוסיה הערבית, לשרת במודיעין בצבא, לעבוד בממשלה, או לתרגם עבור העיתונות, ערבית היא שפה שתעזור לכם כמעט בכל תחום בישראל. ומכיוון שאנחנו כל כך חשופים לערבית ביום יום שלנו, לדוברי עברית יש יתרון משמעותי בלמידת השפה.

איך ללמוד שפה אונליין – כנסו לקמפוס ערבית לעוד פרטים

למה ערבית כשפה שנייה היא רווחית?

הדבר הראשון שאנשים חושבים עליו כשהם מדברים על מדינות ערב הוא נפט, והם לא טועים. רוב הנפט בעולם אכן מגיע ממדינות דוברות ערבית, מה שאומר הרבה כסף. אבל מעבר לכך, ידיעת הערבית יכולה לתרום לכם גם בתחום השיווק. המזרח התיכון מתפתח בשנים האחרונות ויותר חברות מנסות להיכנס לשוק ולמכור את המוצרים שלהן. אם יהיה לכם ידע בשפה, בנוסף לידע תרבותי, תוכלו לשמש כמתווכים בין החברות לשוק. כל זאת, כמובן, בנוסף לשימושים שיש לערבית בתוך ישראל עצמה.

לימודי שפה שניה: פורטוגזית

הפורטוגזית מדוברת בעיקר בפורטוגל ובברזיל, אך רוב תלמידי השפה השניה מעדיפים להתמקד בפורטוגזית ברזילאית, שכן יותר מ-200 מיליון אנשים דוברים את הלהג הזה. מלבד שתי המדינות האלה, הפורטוזית היא גם השפה הרשמית בשש מדינות אפריקאיות, מה שמביא את סך דוברי השפה למעל 250 מיליון.

איך ללמוד שפה אונליין – כנסו לקמפוס פורטוגזית לעוד פרטים

למה פורטוגזית כשפה שנייה היא רווחית?

ברזיל היא מדינה עצומה, וניתן למצוא בה גם מגוון ענקי – גורדי שחקים, חופים מדהימים, יערות גשם ושבטים מבודדים. כל זה מביא איתו גם מגוון של הזדמנויות עסקיות. לדוגמה, ברזיל ידועה בעולם בשל תעשיית העץ, שמגיעה מזנים נדירים שגדלים רק ביערות שלה. או בשל תעשיית החקלאות הענפה. מהצד השני, ישנם גם לא מעט ארגונים שמנסים להגן על אוצרות הטבע של המדינה. ידיעת השפה תעזור לכם, לא משנה באיזה צד של התעשייה תבחרו להיות. בנוסף, מכיוון שהמדינה כל כך גדולה, היא מקיימת קשרים עסקיים עם מדינות בכל העולם, והרבה חברות ישמחו להעסיק את מי שדובר את השפה, כדי שיהיה איש הקשר עם ברזיל.


לקריאה נוספת

איך לומר תודה ב-20 שפות – נימוסים והליכות הם הבסיס לכל תרבות ולכל שפה. במאמר זה תמצאו את המילה “תודה” בשפות שונות, בכתב והגייה.

איך מוצאים את השירותים ב-8 שפות שונות? – לא משנה איפה אתם נמצאים ואיזו שפה מדברים שם, אתם בטוח צריכים לדעת איך מוצאים את השירותים.


לינגולרן הנו אתר לימוד שפות באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס שפות למתחילים, או לשפר את מיומנויות השפות שלכם וללמוד שפות עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת המאפשרת תקשורה נוחה בין המורה לתלמיד.


    *שדות חובה
    צרו קשר עם Lingolearn