fbpx

4 סיבות להשקיע את הפיקדון לחיילים משוחררים בלימודי שפה

אם אתם רק מתחילים את השירות הצבאי, כבר באמצע, או עומדים להשתחרר בקרוב, בטח שמעתם על פיקדון לחיילים משוחררים לפחות פעם אחת בעבר. מדובר במענק מבית האגף והקרן לחיילים משוחררים של משרד הביטחון. במהלך 5 השנים הראשונות אחרי השחרור מהצבא, משיכת פיקדון חיילים משוחררים מותרת רק למטרות מאוד ספציפיות, ולאחר 5 שנים, ניתן לעשות עם הכסף מה שרוצים.

המענק הזה מכונה “פיקדון” בגלל שהחיילים המשוחררים לא מקבלים אותו ישירות לחשבון הבנק שלהם. מימוש הפיקדון האישי מחייב את החייל להוכיח שהוא ישתמש בכסף לאחת מ-6 המטרות המותרות על ידי הקרן, ורק אז הכסף ישוחרר.

now3 lang

אז אם אתם כבר בונים על הכסף הזה לאחר השיחרור, רצוי לדעת שתוכלו להשתמש בו ללימודי נהיגה, להקמת עסק, עבור דיור, הכשרה מקצועית, נישואים או לימודים. ואם תכננתם ללמוד שפה חדשה, או לשפר את האנגלית שלכם אחרי שתסיימו את הצבא, אז גם זה אפשרי על חשבון הפקדון! אז אין צורך לחכות עד שתחסכו מספיק כסף כדי להתחיל.

אם לימודי שפה על חשבון פיקדון בכלל לא עברו לכם במוח עד עכשיו, אנחנו פה כדי להסביר למה לא רק כדאי לכם לשקול את זה, אלא יכול להיות שזה אפילו הדבר הכי טוב עבורכם. בואו נתחיל:

 

1. קורס אנגלית לחיילים משוחררים לקבלת פטור בפסיכומטרי

הרבה חיילים מתכננים להתחיל לימודים לתואר ראשון אחרי הצבא. לא משנה מה אתם רוצים ללמוד – משפטים, מחשבים, פילוסופיה – אנגלית היא אחת מדרישות הבסיס בכל תואר. זאת מכיוון שהרבה מחומרי הלימוד, בכל מקצוע, הם באנגלית. אבל יש אפשרות להימנע מהשיעורים באנגלית, שרק מוסיפים לעומס הכללי, ולתשלום לאוניברסיטה, אם תוציאו פטור בפסיכומטרי.

אך להגיע לרמה של פטור זה לא כזה פשוט, במיוחד אם לא השקעתם במיוחד באנגלית בתיכון. ואפילו אם השקעתם, בפסיכומטרי יש הרבה מילים ומושגים שלא מלמדים בתיכון. לימודי אנגלית על חשבון הפיקדון יכולים לעזור לכם להגיע לרמת פטור. ואם לא רמת פטור, לפחות לרמה מספיק גבוהה כך שלא תצטרכו לקחת יותר מכמה שיעורים בשפה במהלך התואר.

צפו בסירטון לדוגמא מתוך שיעור אנגלית בלינגולרן:

 

2. לימודי שפה על חשבון הפיקדון לשיפור הרזומה

יכול להיות שאתם לא מתכננים להיכנס לאקדמיה בקרוב, ודווקא רוצים ישר לצלול לשוק העבודה, להתחיל לבנות קריירה ולהרוויח כסף. במקרה זה, לימודי שפה הם נכס של ממש. נתחיל עם קורס אנגלית לחיילים משוחררים. כיום, כמעט ולא קיימת עבודה בה אתם לא חייבים לדעת אנגלית ברמה גבוהה, אם לא ברמת שפת אם! הרבה מוקדי שירות לקוחות מתקשרים עם לקוחות בחו”ל, במשרדים תאלצו לכתוב אימיילים באנגלית, וכל נושא הקשור למחשבים הוא באנגלית.

ונניח שהאנגלית שלכם מצויינת, זה לא תמיד מספיק כדי לשים את קורות החיים שלכם בראש הערימה. להרבה אנשים יש אנגלית יוצאת דופן, אז למה שיעסיקו דווקא אתכם? במקרה זה, ידיעת שפה שלישית יכולה ממש לדחוף את הקריירה שלכם. לדוגמא, ידיעת ערבית תעזור לכם להשתלב בעבודות במשרדים ממשלתיים, בנקים וקופות חולים, שכן אלה מתעסקים עם ציבור דובר ערבית גדול על בסיס יומי. 

 

3. למידת אנגלית לפני הטיול הגדול

רק בגלל שאתם משתחררים מהצבא, לא אומר שאתם חייבים ישר לקפוץ לתוך “החיים האמיתיים.” הרבה חיילים מתכננים לעשות טיול גדול אחרי הצבא, כדי לראות עולם, וקצת לנוח, לפני שהם נכנסים לתוך עולם העבודה והמחויבויות. יכול להיות ששמתם את עיניכם על טיול ארוך בתאילנד, דרום אמריקה או אוסטרליה. זו ההזדמנות המושלמת לקורס אנגלית לחיילים משוחררים.

בפעם הראשונה שלכם לבד במדינה זרה, אתם רוצים לוודא שתוכלו לנסוע ממקום למקום בבטחה, שתוכלו להזמין מקומות בהוסטל ביעילות, והכי חשוב, שתוכלו להכיר חברים חדשים. ככל שתדעו אנגלית ברמה גבוהה יותר כך תוכלו להסתדר יותר בקלות. תוכלו לפתור בעיות, ולהימנע מחוסר הבנות.

 

4. משיכת פיקדון חיילים משוחררים ללימודי אנגלית לפני מעבר לחו”ל

רואים את העתיד שלכם מחוץ לישראל? במקרה הזה אין אפילו שאלה בעניין. רמה גבוהה של אנגלית היא חיונית במקרים אלה הרבה יותר מאשר בטיול, שכן תצטרכו להתמודד עם משרדים ממשלתיים, לחתום על חוזה לדירה, לפתוח חשבון בנק, ללכת לקופת חולים – וברוב המקרים האלה השפה תהיה הרבה יותר גבוהה ממה שאתם רגילים לשמוע בסדרות וסרטים.

בעזרת הפיקדון לחיילים משוחררים תוכלו לוודא נחיתה רכה. לא רק שידיעת האנגלית תעזור עם כל הבירוקרטיה, היא גם תעזור לכם למצוא עבודה יותר בקלות. אף אחד לא ישכור אתכם אם אתם לא מסוגלים לתקשר באופן שוטף. ואם האנגלית שלכם ברמה מצויינת, יכול להיות שאפילו יעדיפו אתכם על המקומיים!

אז אם שכנענו אתכם, או שאולי כבר ידעתם שאתם רוצים להתחיל לימודי שפה על חשבון הפיקדון, אנחנו פה כדי לעזור לכם! קודם כל, אתם יכולים לקרוא הכל על משיכת פיקדון חיילים משוחררים באינטרנט, כדי להבין את התהליך עד הסוף. לאחר מכן, אתם יכולים ליצור איתנו קשר, כדי לקבל את כל הפרטים על לימודי שפה על חשבון הפיקדון עם לינגולרן!

 

לקריאה נוספת

טיפים להבנת שפה זרה – איך להבין מקומיים – זה שלמדתם אוצר מילים וחרשתם על דקדוק לא אומר שתצליחו להבין את המקומיים. למדו את כל הטיפים שיעזרו לכם.

האם אפשר ללמוד שפה זרה תוך כדי שינה? – אם אתם מרגישים שאין לכם זמן להשקיע בתרגול שפה זרה במהלך היום, יכול להיות שזה הפתרון עבורכם


לינגולרן הנו אתר לימוד שפות באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס שפות למתחילים, או לשפר את מיומנויות השפות שלכם וללמוד שפות עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת המאפשרת תקשורת נוחה בין המורה לתלמיד.


    *שדות חובה
    צרו קשר עם Lingolearn