איך לומר תודה ב-20 שפות

נימוסים והליכות זה משהו שמשתנה מתרבות לתרבות ומארץ לארץ. כשאתם מטיילים בעולם, יהיה לכם קשה לעקוב אחרי כל מנהג ולוודא שאתם לא פוגעים ברגשות של אף מקומי בתהליך. למשל, לתושבים של סין ויפן יש נימוסי שולחן מאוד ספציפיים, השונים לגמרי ממה שאנחנו מכירים, ושקל מאוד לטעות בהם. באירופה, אם תלחצו יד למישהו, והלחיצה לא תהיה מספיק חזקה, יכול להיות שתעליבו אותו. רוב הסיכויים שעל דברים כאלה יסלחו לכם בקלות, מכיוון שאתם לא מקומיים, אבל לדעת איך לומר תודה זה הדבר הכי בסיסי שכדאי ללמוד. זה לא רק יראה שאתם מעריכים את העזרה או את קבלת הפנים שהציעו לכם, זה גם יעזור לכם לפתח קשרים עתידיים. ללמוד איך לומר תודה בשפה זרה לא אמור להיות יותר מדי קשה, שכן מדובר בלא יותר ממילה או שילוב של כמה, שאפשר לכתוב בצד ולשנן. אז אם אתם מתכננים טיול, רילוקיישן או מעבר למדינה זרה, אספנו עבורכם 20 שפות כדי שתוכלו ללמוד איך אומרים תודה בשפה הרלוונטית אליכם.

now3 lang

אם אתם ממש מפחדים לפתוח את הפה בשפה זרה, הנה כתבה שמספקת שלושה צעדים שיעזרו להתגבר על הפחד. ואחרי שסיימתם ללמוד איך להגיד תודה, הנה עוד כמה עיצות על איך להישמע כמו מקומיים כשאתם מדברים שפה זרה.

לימוד שפה אונליין – איך לומר תודה בשפה זרה

 1. אנגלית: Thank You (תֶ’נְק יוּ)
 1. ערבית: شكرا (shukraan/ שוּקְרַן)
 1. סינית מנדרינית: 谢谢 (שְׂיֶה שְׂיֶה /xiéxié)
 1. צרפתית: Merci (מֵֶרְסִי)
 1. גרמנית: Danke (דַנְקֵה)
 1. איטלקית: Grazie (גְרָצְיֶה)
 1. יפנית: ありがとう (אַרִיגָטוֹ /arigatou)

במילה זו משתמשים כדי להודות למשפחה וחברים. אם אתם רוצים להודות למישהו ממעמד גבוה יותר, כמו למשל מורה או הבוס שלכם, רצוי להשתמש ב –  ありがとうございますいます (אַרִיגָטוֹ גוֹזָיְמַסִימַס/ arigatou gozaimasu)

 1. קוריאנית: 고마워 (גוּמַאוֹ / gomawo)

זוהי הדרך להגיד תודה בבית או בין אנשים קרובים.

לאנשים זרים או ממעמד קצת יותר גבוה: 고마워 요 (גוּמַאוֹיוֹ / gomawoyo)

והדרך הכי מכובדת: 감사합니다 (גַמְסַמְנִידָה / gamsahabnida)

 1. פורטוגזית: Obrigado (אוֹבְרִיגָדוֹ)

בפורטוגזית יש הבדלה בין זכר לנקבה, כך שאם דובר הוא זכר, אומרים אוֹבְרִיגָדוֹ. אם הדוברת היא נקבה, היא תגיד Obrigada אוֹבְרִיגָדַָה (לא משנה אל מי מדברים).

 1. רוסית: Спасибо (סְפָּסִיבַּה / spasibo)

צפו בסירטון לדוגמא מתוך שיעור אנגלית בלינגולרן:

 1. ספרדית: Gracias (גְרָסְיָס)
 1. הולנדית: Dank je (דַנְקְיֵה)

אם אתם מדברים בשפה פורמאלית, עדיף להשתמש ב-dank u wel (דַנְקוּ וֵל)

 1. פינית: Kiitos (קִייתוֹס)
 1. הינדו: धन्यवाद (דַהנְיַוַָד / dhanyavaad)

זוהי הדרך הפורמלית להגיד תודה. ניתן להשתמש גם ב-शुक्रिया (שוּקְרִיָה / shukriya), אך מכיוון שלכבוד יש חשיבות עליונה בתרבות ההודית, רצוי לחשוב פעמיים לפני שמשתמשים בצורה זו.

 1. איסלנדית: Takk (טָאק)
 1. פולנית: Dziękuję Ci (גֶ’נְקוּיֵצִ’י)
 1. רומנית: Mulţumesc (מוּלְצוֹמֶסְק)
 1. הונגרית: Köszönöm (קוּסֶנֶם)
 1. תאית: ขอบคุณ (קָאפּקוּן / K̄hxbkhuṇ)
 1. שוודית: Tack (טָאק)

מעוניינים ללמוד יותר מכמה מילים בשפה זרה? עם לינגולרן אתם יכולים ללמוד קורס שפה אונליין, עם מורה פרטי דובר השפה, שיעזור לכם להתקד בדיוק במה שאתם מתקשים. הלימודים מתקיימים בכיתה וירטואלית מתקדמת, עם חומרי לימוד איכותיים ומותאמים לרמה שלכם. אתם יכולים ללמוד מעל 20 שפות עם לינגולרן, בקורס שפה אונליין ולוודא שאתם יודעים הרבה יותר מאיך לומר תודה בשפה זרה. לחצו כאן כדי ליצור קשר.


לקריאה נוספת

איך ללמוד דקדוק בשפה זרה? – לימוד דקדוק בשפה זרה לא חייב להיות כאב ראש, אולי אפילו ניתן ליהנות מזה.

איך ללמוד להקליד בשפה זרה? – כשמחשבים הולכים ותופסים חלק נכבד כל כך מדרך התקשורת שלנו, החשיבות של ללמוד להקליד בשפה זרה עולה.


לינגולרן הנו אתר לימוד שפות באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס שפות למתחילים, או לשפר את מיומנויות השפות שלכם וללמוד שפות עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת המאפשרת תקשורה נוחה בין המורה לתלמיד.


  *שדות חובה
  צרו קשר עם Lingolearn