חשיבות השפה הסינית בעשיית עסקים בסין

אין זה סוד, כי סין הפכה בשנים האחרונות לאחת המעצמות הכלכליות החזקות בעולם. הקשרים המדיניים-כלכליים וכן הקשרים המסחריים ממשיכים להתרחב כל הזמן, ובהתאם גם עולה מספרם של לומדי השפה הסינית בכל העולם. שפה זרה בכלל, והשפה סינית בפרט, הופכים לחשובים כאשר מדובר בעשיית עסקים בינלאומיים. לדעת מומחים, השוק הסיני הוא שוק שהולך וגדל גם בזמנים של מיתון כלכלי ועל כן הוא בדרך להיות מעצמה עולמית. ערכם של דוברי הסינית עולה בקרב עסקים כיום, שכן הם מאוד נחוצים לאלו המחפשים לפרוץ דרכם אל תוך השוק הבינלאומי.

תוכניות ללימוד שפות בלינגולרן

לשפה הסינית הרבה דיאלקטים, כשהנפוצה ביותר היא המנדרינית. למרות העובדה כי אנגלית היא שפה יחסית פופולרית בסין, מרבית מתושבי סין לא מבינים אותה ברמה טובה. אף על פי כי סין מתמרצת את הצריכה והמסחר עמה, ומייצרת כל העת הזדמנויות חדשות לחברות זרות, יש לזכור כי למרות פתיחותה למערב, עדיין יש הבדלים משמעותיים בתרבות בכלל ובתרבות העסקית בפרט בין סין למערב. הבדלים אלו יכולים להוות את הסיבה העיקרית להצלחה או אי הצלחה של יצירת עסקים עם סין ועל כן חשובלהבין את התרבות הסינית בכלל והחשיבה העסקית הסינית בפרט.

לסינים הערכה עמוקה לקשר האישי בכל הנוגע לעסקים. עשיית עסקים בסין תהיה כמעט בלתי אפשרית ללא טיפוח קשרים אישיים. לראייה, בסין מאוד מקובל לעשות עסקים בין חברים. על כן כהכנה מוקדמת מומלץ לדעת כמה מילים במנדרינית, שכן הסינים מאוד יעריכו את ההשקעה בלמידת השפה שלהם. הסינים מאמינים כי כאשר אדם מגיע לארצם למטרות עסקים יש לעשות זאת על פי המסורת הסינית. אם ירגישו חוסר כבוד כלפי המסורת שלהם, כנראה לא ירצו להמשיך בעסקה. אך החדירה לשוק הסיני תהיה קלה יותר אם איש עסקים סיני ירגיש שהשותפים המערביים שלו השקיעו בהבנת התרבות שלו על מנת לכבדו. 
טקס ההיכרות בסין כולל בתוכו שיחת חולין קצרה על מנת להפגין נימוס, שבה מומלץ להשתמש בנושאים קלילים, אוניברסלים ובשפה פשוטה, וכן מחוות גוף וגינוני כבוד כגון לחיצת ידיים, ושימוש ב2 ידיים על מנת לקבל ולתת כרטיס ביקור (או כל דבר אחר) . הדרך המנומסת לפנות למישהו היא ע”י שימוש בשם המקצוע שלו ושם משפחתו (למשל המנהל וונג) אם לא קיים שם מקצוע, השתמשו במר/גברת.
 

משפטים שימושיים לשיחות חולין:

הדרך הפופולרית ביותר לברך לשלום: nĭ hăo

השם שלי הוא: wŏ jiào

אני שמח לפגוש אותך: wǒ hěn gāo xìng jiàn dào nǐ

תודה: xièxie

דרך צלחה: yī lù ping ān

לחיים: gān bēi

האם יש לך ילדים: nĭ yŏu háizi ma?

לימוד השפה הסינית פותח את התלמיד לתחומים מגוונים כגון פוליטיקה סינית, כלכלה, היסטוריה ספרות, ועוד. אך בשורה התחתונה, למידת השפה היא למעשה למידת התרבות. דרך השפה נפתח צוהר למורשת של סיפורים, שירים, סרטים, שכולם מספקים הבנה עמוקה יותר של העם הסיני והתרבות הסינית.

אנו ממליצים לכם לבוא מוכנים ככל האפשר לפגישה עם בעל ברית פוטנציאלי לעשיית עסקים, שכן אין הזדמנות שנייה לעשות רושם ראשוני.
אם אתם כבר להוטים ללמוד סינית ולהתחיל את המסע שלכם, השלב הבא הוא למצוא את המורה המתאים לצרכים שלכם. חשוב מאוד שהמורה יהיה דובר שפת אם, עם כמה שיותר ניסיון בלימוד סינית והכי חשוב, שהתכנים יתאמו את הצרכים שלכם. בין אם זה לעסקים או לטיול, רצוי שתגיעו כמה שיותר מוכנים!

אצלנו בלינגולרן, כל המורים הנם דוברי שפת אם, ואנו מחוייבים לשביעות רצונכם! תוכלו ללמוד סינית בזמן המתאים לכם ובמקום המתאים לכם והכי חשוב – בקצב המתאים לכם.

לקריאה נוספת:

קורס סינית בלינגולרן – תכנית לימודים

משפטים בסינית

סינית למטיילים


 לינגולרן הינו אתר לימוד סינית באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס סינית למתחילים, או לשפר את מיומנויות הסינית שלכם וללמוד סינית עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת.

לפרטים נוספים על קמפוס הסינית של לינגולרן לחצו כאן

תוכניות ללימוד שפות בלינגולרן    *שדות חובה
    צרו קשר עם Lingolearn