איך ללמוד להקליד בשפה זרה?

כשמדברים על לימודי שפה שנייה, השיחה בדרך כלל מתמקדת בדברים כמו אוצר מילים,דקדוק או איך לתרגל דיבור בשפה זרה. כל אלה הם בהחלט דברים חשובים, וצריך להקדיש להם זמן כאשר מתחילים לימודי שפה אונליין. אך נושא שפחות מתמקדים בו בדרך כלל בלימוד שפה באינטרנט הוא איך ללמוד הקלדה בשפה זרה. אם אתם קוראים את המאמר הזה, רוב הסיכויים שאתם קוראים אותו דרך המחשב (אלא אם כן מישהו הדפיס לכם אותו), מה שאומר שהייתם צריכים להקליד כדי להגיע לאתר. בעולם הטכנולוגי של היום אנחנו כבר מעט מאוד כותבים דברים בכתב יד, ולכן הצורך ללמוד הקלדה בשפה זרה, בשפה איתה תרצו לתקשר עם אנשים חדשים שתפגשו, חברים או בני משפחה, הוא חשוב מאי פעם. רוב הסיכויים שחלק מהתקשורת שלכם יעשה באימיילים, בהודעות דרך פייסבוק וכדומה. לכן כשאתם משקיעים בלימודי שפה שנייה, אי אפשר להתחמק מללמוד הקלדה בשפה זרה.

now3 lang

איך ללמוד שפה אונליין – איך להתקין מקלדת בשפה זרה

בואו נתחיל מהבסיס. עוד לפני שאנחנו מתחילים ללמוד הקלדה, אנחנו צריכים שהאפשרות להקליד בשפת היעד שלנו תהיה קיימת על המחשב. זהו תהליך מאוד פשוט:

ב-Windows – השפה בה אתם משתמשים כעת מוצגת בתחתית המסך, בשורת המשימות (נגיד EN אם זה אנגלית). לחצו על השפה ובחרו Language Preferences. שם תוכלו להוסיף איזו שפה שרק תרצו. לאחר שעשיתם זאת, תוכלו להחליף בין השפות עם מקשי Windows ו-Shift (הנה מדריך עם תמונות).

ב-Mac – לכו ל-System Preferences. שם בחרו ב-Keyboard and Input Sources ולחצו על הפלוס כדי להוסיף שפה חדשה. אחרי שעשיתם זאת, בראש המסך יופיע דגל שמציין באיזו שפה אתם משתמשים. לחצו עליו כדי להחליף שפה. (הנה מדריך עם תמונות).

צפו בסירטון לדוגמא מתוך שיעור אנגלית בלינגולרן:

איך ללמוד שפה שנייה – הקלדה בשפה זרה

הדרך הכי טובה ללמוד הקלדה בעוד שפה היא לסמוך על המגע. אם אתם צריכים להסתכל למטה כל פעם שאתם מקלידים, כדי לראות איפה הידיים שלכם, זה ימנע מכם להתקדם בהקלדה במהירות. אז נכון, אפשר לקנות מדבקות למקלדת – ואנחנו רגילים לזה עם מקלדות בעברית ואנגלית, אבל כמה עוד שפות אתם כבר יכולים לשים על מקלדת אחת? אז איך מתחילים? לאט ובטוח.

דבר ראשון, פתחו חלון נפרד במחשב עם התרשים של המקלדת בשפה אותה אתם מעוניינים ללמוד. או יותר טוב, הדפיסו את התרשים, והדביקו אותו ליד המסך של המחשב. ואז התחילו לאט ובבטחון להקליד את האותיות שאתם רואים בתרשים, לראות כמה אתם מסוגלים להקליד לפני שאתם עושים טעות. לאחר מכן, נסו שילובים שונים כדי לא להשתעמם. ישנם גם אתרים ותוכנות שיעזרו לכם עם כל מני שילובים ומילים אמיתיות, ויגידו לכם מתי אתם טועים – כמו למשל 10FastFingers.למידת מקלדת בשפה חדשה לא אמורה לקחת כל כך הרבה זמן. עם השקעה יומית, תוכלו אפילו תוך חודש כבר להקליד בלי להסתכל על התרשים. אבל כן צריך להיות עקביים, ולא לוותר לעצמכם על טעויות.

הקלדה בשפה זרה – איך מגבירים מהירות?

חשוב להגיד, שאפילו אם אתם רגילים להקליד באנגלית, ומהר, זה לא אומר שלא צריך לתרגל בשפות לטיניות אחרות. נגיד בגרמנית, או בצרפתית, אפילו שהאותיות בעיקר דומות, יש הבדלים קטנים במקלדת שיכולים לשגע אתכם אם תתייחסו אליה כאילו היא מקלדת באנגלית. ואז יצא שתעשו את אותן הטעויות שוב ושוב, וחבל.

דרך טובה לתרגל הקלדה ולהתקדם בתהליך היא פשוט להעתיק דיאלוגים וקטעי קריאה מספרי הלימוד שלכם לתוך המחשב. לא רק שאתם מתרגלים פה את ההקלדה שלכם, אבל תוך כדי ההתמקדות שלכם בכל אות וכל מילה, אתם גם מתרגלים קריאה על הדרך ואת השפה באופן כללי.

הרבה אנשים מסתדרים עם הקלדה בשפה זרה בלי לתרגל בכלל, אבל האנשים האלה גם משתמשים במקש ה-Backspace ללא הפסקה. אם אתם מתכננים להשקיע בלימודי שפה שנייה, הקלדה כנראה תהיה חלק בלתי נפרד ממנה, אז למה לא ללמוד גם את זה? ואם אתם רק מתחילים לימודי שפה אונליין ולא בטוחים איך, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כדי לשמוע על שיעורים פרטיים באינטרנט עם לינגולרן.

לקריאה נוספת

איך לשפר את כישורי השפה הזרה בעזרת שיטת התמלול? – לימוד שפה בשיטת התמלול, שמשלבת האזנה, כתיבה, קריאה ודיבור.

איך ללמוד דקדוק בשפה זרה? – לימוד דקדוק בשפה זרה לא חייב להיות כאב ראש, אולי אפילו ניתן ליהנות מזה.


לינגולרן הנו אתר לימוד שפות באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס שפות למתחילים, או לשפר את מיומנויות השפות שלכם וללמוד שפות עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת המאפשרת תקשורה נוחה בין המורה לתלמיד.    *שדות חובה
    צרו קשר עם Lingolearn