fbpx

איזו שפה ללמוד אחרי ששולטים באנגלית?

אז השקעתם ועמלתם וחרשתם, וסוף סוף אתם שם – אתם יכולים להגיד בלב שלם שאנגלית יותר לא מהווה מכשול עבורכם. אפילו יותר מזה – בלי להישמע יותר מדי שחצנים, אתם יכולים לכתוב בקורות שלכם “אנגלית: רמת שפת אם”. מגיע לכם להרגיש גאים, זה הישג רציני! בכל זאת, עבור רוב הישראלים אנגלית היא לא שפת אם, ויכולה לקחת שנים רבות ללמוד. אז מה עכשיו? עכשיו אולי כדאי לחשוב על לימודי שפה שנייה! הקורות חיים שלכם יראו הרבה יותר טוב אם ליד האנגלית תהיה רשומה עוד שפה, אתם לא חושבים? וגם אם זה לא בשביל קורות החיים, ללימודי שפה שניה יש לא מעט יתרונות (עליהם דיברנו פה), ועכשיו כשאתם שולטים באנגלית, יש יתרון בולט במיוחד – הרבה יותר קל להמשיך לשפות אחרות!

עדיין לא דוברים אנגלית ברמת שפת אם? כנסו לפה כדי לסמן וי גם על זה!

זה לא סוד שלשפות אירופאיות יש דמיון מסויים ביניהן, במיוחד לאור העובדה שרובן התפתחו באותו האיזור הגאוגרפי. אבל זה עדיין לא אומר שאם יודעים אנגלית, כדאי לרוץ ללמוד גרמנית. למעשה, גרמנית היא אחת השפות הקשות ללמידה! אז כשאתם מסתכלים בקטלוג לימודי שפה אונליין, באיזו שפה כן כדאי לכם לבחור, אם אתם רוצים להשקיע הכי פחות זמן ולהגיע לרמה הכי גבוהה?

now3 lang

מחקר שערך המכון לחקר שפות זרות בארה”ב עסק בדיוק בשאלה הזאת, כדי לחסוך לנו זמן. הם אספו אנשים דוברי אנגלית בגילאים 30-40, ובדקו כמה זמן לקח להם ללמוד מגוון רחב של שפות חדשות. התוצאות לא היו הכי מפתיעות. עלה כי השפות הכי קלות עבור דוברי אנגלית ללמוד (או דוברי אנגלית כשפת אם) כוללות ספרדיתצרפתיתפורטוגזית,איטלקיתרומניתהולנדית ושוודית. המחקר קובע שדוברי אנגלית מסוגלים לדבר את השפות האלה בצורה שוטפת אחרי 23-30 שבועות של לימודים. זה לעומת, למשל, 88 שבועות של לימודי קוריאנית או יפנית! אז אם אתם שוקלים לימודי שפה באינטרנט, ואנגלית כבר נמצאת אצלכם בארגז הכלים, שווה לכם לבדוק את אחת מהאופציות האלה. בהמשך הכתבה אנחנו נתמקד בשלוש השפות הכי מדוברות, ולמה כדאי לכם להשקיע בהן.

לימוד ספרדית באינטרנט

אז למה מכל השפות המוצעות כדאי לבחור בלימודי ספרדית? קודם כל, ספרדית היא השפה הרביעית הכי מדוברת בעולם. היא מדוברת באופן רשמי או נרחב ב-44 מדינות, על ידי מעל ל-422 מיליון איש. לאחרונה, ארה”ב אפילו קבעה שספרדית היא השפה השנייה הכי מדוברת במדינה! אז אם מדברים על לימוד שפה אונליין, ספרדית שווה בדיקה.

מה הופך לימודי ספרדית לקלים יותר?

ספרדית שונה מאנגלית רק במורפולוגיה (תצורת המילה) ובפונולוגיה (הגיה). היתרון הבולט הוא כשלומדים ספרדית, האלפבית הוא כמעט זהה לזה של האנגלית (חוץ מכמה אותיות), מה שבהחלט מקצר כמה שיעורים. וההגייה הספרדית היא הכי פשוטה שיש – המילה נהגות בדיוק כמו שהן נכתבות! איזה כיף. אם מדברים על דקדוק, ספרדית מכילה הרבה פחות חריגות מאשר שפות לטיניות אחרות (תחשבו על הטיות פעלים שצריך ללמוד בעל פה). והחשיפה שיש לנו לספרדית באופן כללי, היא יותר גדולה מאשר לשפות אחרות – אם זה טלנובלות, בטיולים הנפוצים לדרום אמריקה, או אפילו בביטויים שמשתרבבים לאנגלית האמריקאית ביום ביום (בגלל השפעת מהגרים לטיניים).

למעבר לקמפוס ספרדית לחצו כאן

לימוד פורטוגזית באינטרנט

מעל 176 מיליון איש דוברים פורטוגזית ברחבי העולם, והם לא רק מפורטוגל או מברזיל. פורטוגזית היא גם השפה הרשמית של תשע מדינות נוספות, כולל אנגולה, מוזמביק, ומזרח טימור. השפה מדוברת בעוד 34 מדינות ברחבי העולם. וידעתם שכלכלת ברזיל מדורגת במקום ה-6 בעולם? מה שאומר שלימודי פורטוגזית בהחלט יכולים לתרום לעתיד המקצועי שלכם.

מה הופך לימודי פורטוגזית לקלים יותר?

בדומה לספרדית, פורטוגזית שונה מאנגלית רק במורפולוגיה (תצורת המילה) ובפונולוגיה (הגיה). עוד עובדה ממש נחמדה היא שאפשר לשנות תצורת משפט רק באמצעות טון דיבור – בלי שום שינוי בדקדוק. לדוגמה, “אנחנו רוקדים הלילה” – ההצהרה יכולה להפוך לשאלה אם רק מעלים את הטון בסוף המשפט. גם המקצב של הפורטוגזית הוא משהו שמאוד קל לאוזניים דוברות אנגלית לקלוט.

למעבר לקמפוס פורטוגזית לחצו כאן

לימוד צרפתית באינטרנט

כיום, מעל 75 מיליון אנשים מדברים צרפתית כשפת אם, ומעל 190 מיליון מחשיבים אותה כשפה שניה. היא מדוברת ברחובות פריז, אפריקה, קוויבק שבקנדה ובאיים הקריביים. היא השפה הרשמית של 40 מדינות ומדוברת ב-54 מדינות ברחבי העולם. עם תפוצה כזאת, שווה לשקול לימוד צרפתית באינטרנט.

מה הופך לימודי צרפתית לקלים יותר?

נכון, יש לה אותיות שקטות ממש מעצבנות. ויש לה שמות עצם עם הטיות לזכר ונקבה (אז מה, גם לנו יש!), וההגייה לא פשוטה בכלל. ועדיין זו אחת השפות הפשוטות ללמידה עבור דוברי אנגלית. למה? בגלל ההיסטוריה. הכיבוש הנורמני של אנגליה שהחל במאה ה-11, הביא איתו ממשלה דוברת צרפתית. ואיתה הגיעו גם הרבה מילים שהשתרשו בשפה. על film noir, שמעתם? ומה עם entrepreneurs? זה אומר שהרבה מאוצר המילים יהיה לכם מוכר כבר מההתחלה. איזה כיף!

למעבר לקמפוס צרפתית לחצו כאן

אז עכשיו שהחלטתם באיזו שפה אתם רוצים להשקיע את כל המרץ שלכם, כל מה שנותר לעשות הוא רק להתחיל לימודי שפה שנייה אונליין! התחילו ללמוד שפות עם לינגולרן עוד היום!

לקריאה נוספת

האם שיטת אי לרנינג ללימודי שפות מתאימה לי? – מאמר מבוא לתחום הלימודים באינטרנט.

אילו שפות כדאי ללמוד בשנת 2017? – למה עדיף ללמוד דווקא שפה אחת ולא את השניה? אילו שפות מקנות לדובריהן יתרון ובאילו תחומים? מאמר זה בא להקל על המתלבטים בבחירת שפה נוספת.


לינגולרן הנו אתר לימוד שפות באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס שפות למתחילים, או לשפר את מיומנויות השפות שלכם וללמוד שפות עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת המאפשרת תקשורת נוחה בין המורה לתלמיד.


    *שדות חובה
    צרו קשר עם Lingolearn