fbpx

5 המקצועות הכי מוזרים שדורשים כישורי שפה

ללימודי שפה זרה יש הרבה יתרונות, עליהם אנחנו מדברים לא מעט. למשל, לימוד שפה זרה מאוד חשוב אם אתם מתכננים לעשות רילוקיישן, שכן זה יעזור לכם להשתלב הרבה יותר טוב. לימוד שפה לעבודה הוא גם כן כלי מצויין להתפתח בקריירה ובעשיית עסקים. ובעולם הגלובלי שבו אנחנו גרים, זה פשוט הגיוני לדעת יותר משפה אחת, ולפעמים אפילו יותר משתיים! אבל לפעמים, ידיעת שפות היא תוצר לוואי של העבודה שאותה בחרתם, כמו במקרה של חמשת המקצועות שמצאנו בכתבה הזאת.

לפני שנתחיל, רק כמה מילים על לינגולרן. אם אתם רוצים ללמוד שפה חדשה, או לשפר שפה שאתם כבר יודעים, נשמח לעזור. אנחנו מלמדים מעל ל-20 שפות, עם מורים פרטיים דוברי שפת אם – והכל נעשה דרך המחשב, בכיתה וירטואלית מתקדמת. צרו קשר היום כדי לקבל את כל הפרטים! ועכשיו בחזרה למקצועות הכי מוזרים שדורשים כישורי שפה.

now3 lang

  1. זמרי אופרה

ידעתם שהמילה “אופרה” באיטלקית, משמעותה בעצם “עבודה”? הכוונה ל-artwork שזה אמנות, אבל גם לכמות ההשקעה שזמר אופרה משקיע. אופרה זה בהחלט מקצוע לא פשוט, ולכן זמרי אופרה הם אנשים מאוד מוערכים באיטליה. מלבד העובדה שזמרי אופרה צריכים להיות חזקים ומעודנים באותו הזמן, ביחד עם אוזן מוזיקלית וזוג ריאות עוצמתי, הם כמובן חייבים גם לדעת איטלקית. רוב האופרות המפורסמות נכתבו באיטלקית, וכדי באמת לשחק אותן ולהתחבר לרגשות שלהן עד הסוף, הזמרים חייבים להבין על מה הם שרים.

גם אם אתם לא חובבי אופרה, עדיין אפשר לקחת אוצר מילים נרחב באיטלקית ממוזיקה. מילים כמו טנור, אלטו, סופרנו, אורקסטרה, טמפו, מאסטרו ואפילו דיווה – כולם מאיטלקית!

כנסו לקמפוס איטלקית כדי ללמוד עוד.

  1. מכירות פומביות של בעלי חיים

ידעתם שמקצוע כזה בכלל קיים? מסתבר שכן, ואפילו נעשה על זה סרט תיעודי בשנות השמונים שנקרא How Much Wood Could a Woodchuck Chuck? בצפון אמריקה, בעלי המקצוע שמוכרים בקר, צאן וחזירים במכירות פומביות, מדברים כל כך מהר, שזה אפילו לא נשמע כמו אנגלית! אבל ה”קשקשת” שלהם מכילה בתוכה המון מידע, שיכול לעלות ליושבים באולם המכירות אלפי דולרים! אם אתם רוצים לשמוע דוגמה קטנה מהמכירות האלה, צפו בוידאו:

כנסו לקמפוס אנגלית כדי ללמוד עוד.

  1. סומליירים מומחים

סומלייר זה ביטוי בצרפתית שמשמעותו “דייל יין”. הסומלייר הוא מומחה היין במסעדה, ואחראי על ניהול תפריט היין. במסעדות הנחשבות ביותר בעולם, הסומלייר נמצא באותה עמדה של השף הראשי! כדי להיות סומלייר נדרשות שנים של הכשרה ואינסוף בחינות. ישנם יינות שמגיעים מכל העולם – צרפת, פורטוגל, ספרד, איטליה, גרמניה צ’ילי ועוד – ותפקידו של הסומלייר לדעת ה-כ-ל עליהם.

כדי להיות סומלייר מומחה (Master Sommelier), צריך לדעת הכל, החל מכוס היין ועד לאדמה ממנה הענבים באו וכל מה שבאמצע. פחות מ-200 אנשים הצליחו להחזיק בתפקיד הזה ב-40 השנים האחרונות, בגלל שהתפקיד כה מסובך. וכן, צרפתית היא חלק נכבד ממנו.

כנסו לקמפוס צרפתית כדי ללמוד עוד.

  1. שחקנים

כמובן שלא צריך להיות רב-לשוניים כדי לעבוד במשחק, אבל זה ממש לא יכול להזיק! במיוחד במדינתנו הקטנה, בה האפשרויות מוגבלות. אם תרצו לפרוץ, תאלצו לדעת אנגלית ברמה מאוד גבוהה (לא נזכיר פה את גל גדות). אבל גם שחקנים הוליוודיים שמדברים שפה שניה ושלישית, פותחים לעצמם ים של אפשרויות. למשל, כריסטוף ואלץ  ששיחק ב”ממזרים חסרי כבוד” של טרנטינו – שמתם לב שהוא מדבר שם אנגלית, צרפתית ואיטלקית ללא בעיה? השחקן היה כבר מפורסם בגרמניה לפני שפרץ להוליווד, והידע שלו בשפות בהחלט עזר בפריצה. ויש גם את המקרה ההפוך של קלינט איסטווד שבעצם נכנס לתודעת הקהל כששיחק במערבונים איטלקיים!

  1. רועי צאן

טוב, אז הקטגוריה הזאת זו לא באמת שפה שאתם (או אנחנו) יכולים ללמוד, אבל זה כל כך מוזר שבאמת היינו חייבים להזכיר את זה! ספרדית וטורקית הן אמנם שפות ממש שונות, אבל בלה גומרה שבאיים הקנאריים ובעמק קוסקוי שבטורקיה, המקומיים הצליחו איכשהו לפתח את אותה צורת תקשורת. רועי צאן וחוואים באזורים האלה לא משתמשים בפלאפונים, הם פשוט שורקים הודעות, מפסגת הר אחת לשניה! האורכים השונים והתדרים של השריקות מתרגמים לצלילים של השפה. ומכיוון ששריקה נשמעת למרחקים, רועי הצאן יכולים להיות במרחק של עד 7 קילומטרים! הנה דוגמה של תופעת הטבע הזאת:

רוצים להתחיל לימודי שפה זרה ולעסוק באחד מהמקצועות ברשימה (או במקצוע קצת יותר רגיל)? צרו קשר איתנו עוד היום!

לקריאה נוספת

איך לדבר כל שפה זרה כמו מקומיים – מה מבדיל בין דוברי שפת אם ללומדי השפה ואיך לגשר על הפער הזה.

רעיונות לתרגול שפה זרה – מאמר המציע דרכים שונות לתרגול עבור לימוד שפה זרה.


לינגולרן הנו אתר לימוד שפות באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס שפות למתחילים, או לשפר את מיומנויות השפות שלכם וללמוד שפות עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת המאפשרת תקשורה נוחה בין המורה לתלמיד.


    *שדות חובה
    צרו קשר עם Lingolearn