כל הדרכים ללמוד צרפתית באינטרנט

צרפתית היא אחת מהשפות המדוברות בעולם והיא השפה הרשמית בכ-30 מדינות: ביבשת אירופה לא רק בצרפת אלא גם בבלגיה, שוויץ, מונקו ולוקסמבורג; בקנדה שבאמריקה הצפונית וכן במדינות רבות באפריקה בעקבות הקולוניאליזם הצרפתי. דוברים אותה כ-200 מיליון מאוכלוסיית העולם כשפת אם, ובנוסף היא השפה הרשמית באו”ם ובאיחוד האירופי מה שמוסיף רבות לחשיבותה. גם בארץ היא אחת השפות המדוברות, בעקבות מספר התושבים הרב שמוצאם ממדינות מערב אירופה וצפון אפריקה הדוברים את השפה, ובנוסף היא נלמדת לבגרות בלא מעט בתי ספר.

מסיבות אלה ועוד, יש ביקוש רב ללמוד את השפה הצרפתית והיא שימושית ביותר – למטרות טיול, עבודה, שליחות בינלאומית או מעבר למדינה הדוברת את השפה. הצרפתית היא שפה לטינית עם דמיון מסוים לאנגלית ובמובנים מסוימים הביטוי שלה דומה לשפה העברית (נניח באות ר’), לכן יש יתרונות בלימודה למרות שהיא בהחלט מאתגרת. אז איפה ואיך אפשר ללמוד צרפתית דרך האינטרנט?

Lingolearn – קמפוס צרפתית בלינגולרן

לינגולרן הוא בית ספר מקוון ללימוד שפות המאפשר ללמוד עם מורים דוברי שפת אם מכל העולם, הן ליחידים והן לקבוצות מאורגנות מראש. הוא מציע קורסים מותאמים אישית בשפה הצרפתית בהתאם לרמה של הדובר, כאשר השיעורים מתקיימים עם מורה בכיתה וירטואלית באמצעות רשת האינטרנט. השיעורים ברובם הם אחד על אחד, כך שהתקשורת עם המורה והן התוכן הלימודי הם בעלי מגע אישי ואנושי. שיטה זו מאפשרת לתלמיד להתמקד במה שחשוב לו או מעניין אותו והשיעורים מתקיימים ומתקדמים בהתאם לצרכיו ויכולותיו.

https://www.duolingo.com/  Duolingo

דואולינגו היא אפליקציה ללימוד שפות הפועלת גם במחשב וגם בסמארטפון, והיא אחת מהמובילות והמצליחות בעולם. כיום לומדים באמצעותה את השפה הצרפתית כמעט 40 מיליון משתמשים. האפליקציה פועלת בשיטת לימוד דיגיטלית לחלוטין הדורשת אינטראקציה מתמדת עם תזכורות לתרגול יומי, שבועי או חודשי, בהתאם לצרכי המשתמש. היא אפליקציה קלה ונוחה לשימוש שהחיסרון היחיד שלה הוא ששפת הלימוד העיקרית היא אנגלית. למרות שמפתחי האפליקציה תמיד שוקדים על פיתוח שפות למידה ולימוד נוספות, נכון להיום קיימת בה האפשרות ללמוד צרפתית בשפה הספרדית, פורטוגזית, גרמנית ואיטלקית, אך לא בשפה העברית.

לינגוויסט – https://www.travellinguist.com/collections/french

לינגוויסט הינו אפליקציה המציעה שיטה ללימוד צרפתית דרך האינטרנט, המתאימה גם לטאבלטים ולניידים במערכות הפעלה הן של iOS והן של אנדרואיד. האפליקציה בנויה כך שהיא מלמדת מילים וביטויים רלוונטיים שנמדדו סטטיסטית כנפוצים ביותר לשימוש, עם אלגוריתם מיוחד שעוקב אחרי קצב הלימוד של המשתמש ומתאים את עצמו אליו ואל דפוסי הזיכרון שלו.

http://www.bbc.co.uk/languages/french/  BBC 

למידה מקוונת של השפה הצרפתית ניתן למצוא גם באימפריית התקשורת המפורסמת של הממלכה הבריטית, הלא היא ה-BBC. אתר לימוד השפות שלה הוא מושקע ומציע הכל בחינם: שיעורים למתחילים, מאגרי מילים, חדשות, מונחים מיוחדים של ספורט הראגבי בצרפתית, קורס אינטראקטיבי, תשחצים וכן שיעורים רומנטיים מיוחדים לתיירים בפריז. גם במקרה זה הלימוד נעשה בשפה האנגלית, אבל המגוון הרחב מאפשר היכרות מגוונת עם השפה והתרבות והוא כולל קישורים לערוצי רדיו וטלוויזיה לתרגול ההבנה וכמובן מבחן רמה שיאפשר לבדוק את הרמה של המשתמש ולגשת לתכני הלימוד בהתאם.

באבל – https://www.babbel.com/learn-french-online

באבל היא פלטפורמה לימודית המספקת ללומד הצרפתית המתחיל את כל מה שהוא צריך ובקצב שלו. האתר מאפשר ללמוד בכל דרך וירטואלית קיימת למעט מורים, על ידי רכישת מנוי לתקופה מוגדרת. תמורות עלויות לא גבוהות מוצעים שיעורים אינטראקטיביים רבים, כתובים, מוקלטים ומושמעים, המלמדים את חוקי השפה וכן אוצר מילים רחב. האתר כן מאפשר התנסות מסוימת בחינם כדי שהמשתמש יוכל לבחון את הלמידה ואת התאמתה אליו. האתר בנוי באופן פשוט ונעים לעין וכולל בו גם בלוג פעילויות מעודכן.

PortableFrench  – http://www.portablefrench.com/ 

אתר מורחב ללימוד צרפתית שנותן 3 אופציות שונות לגמרי לתרגול השפה. הראשונה מאפשרת לצפות במעל 600 סרטונים בערוץ YouTube פופולארי מאוד. באופציה השנייה, האתר מציע להוריד את כל תוכן הסרטונים לכל פלטפורמה אפשרית כמו מחשב, סמאטרפון או טאבלט כך שאין הגבלה בחיבור לאינטרנט, אמנם בתשלום אך לא בסכום גבוה. האפשרות השלישית היא לקבל את כל חומרי הלימוד בדואר במשלוח בינלאומי לכל מקום. האתר לא עשיר במיוחד אך באמצעות ערוץ ה-YouTube שלו ניתן ללמוד לא מעט.

French Tutorial – http://www.frenchtutorial.com/

מייסד האתר הוא צרפתי שבתחילת דרכו רצה ללמוד איטלקית ולא מצא פלטפורמות מתאימות, ולכן בנה את האתר ופיתח הדרכות אינטראקטיביות ללימוד צרפתית כך שמי שירצה ללמוד את שפתו לא יתקל באותה הבעיה. בניגוד לאחרים, האתר מחזיק פורום פעיל כאשר הלומדים יכולים לנהל בו דיונים ולהעלות כל נושא שירצו. האתר נותן הדרכות שלב אחר שלב ללמידת השפה, הכוללות את כל מרכיבי לימוד השפה הנדרשים. האתר מוצע בחינם עם האפשרות לתרומות על מנת לעזור למייסד האתר עם הפעילות והתכנים.

French-Spanish Online – http://www.frenchspanishonline.com/

אתר נוסף של מתנדב צרפתי, והפעם מורה ותיק לצרפתית. האתר חינמי וכולל ערוצי יוטיוב, פייסבוק וטוויטר. בנוסף, בהתאם לשמו, הוא מכיל הסברים גם בספרדית. האתר מציע תוכנה של המרת טקסט לדיבור, שגרה יומיומית לתרגול מהיר, כיצד לבטא נכון משפטים שלמים ולא רק מילים, אוצר מילים המחולק לקטגוריות רבות ועוד. באתר דוגמאות רבות וכולן כוללות אודיו בהן ניתן לשמוע את המורה בעצמו. יתרון נוסף של האתר הוא האפשרות להתחיל לתרגל לפי מה שבא ולאו דווקא בסדר ערוך מראש.

DinoLingo – http://dinolingo.com/languages/french.html

אתר אינטרנט ללימוד שפות לילדים ובהן צרפתית, המלמד באמצעות לא פחות ולא יותר מדינוזאורים! בשיטה מיוחדת ומותאמת לילדים, השיעורים אינטראקטיביים ונבנו במיוחד עם אנימציות רבות להפעלת הדמיון והעניין. תכנות הלימוד מגיעות באפליקציה או בתקליטורי DVD שניתן לרכוש, עם שימוש בקולות רכים לילדים וכמובן דינוזאורים – שכן מחקרים מראים שילדים מתחברים טוב יותר לדמויות מאוירות מאשר לצילומים חיים. אתר מושקע עם דרכי למידה ברמה גבוהה שגם מבוגרים יכולים ללמוד ממנו בהנאה.

איך לבחור? 

שיטות ופלטפורמות הלימוד של כל אחד מהמפורטים מעלה הינו שונה בתכלית, כך שמומלץ לבחור בהתאם לגיל הלומד, יכולת ההתמדה, זמן הלימוד והרמה אליה רוצים להגיע. בכל מקרה, השפה הצרפתית היא שימושית ביותר וגם ידע בסיסי שלה יכול להיות מאוד יעיל, אם כי כדאי ללמוד אותה על בוריה שכן היא מאתגרת ומעניינת. שפה זו יכולה לפתוח דלתות רבות מאוד הן מקצועית והן להנאה נטו, לכן אנחנו ממליצים עליה בחום!

Bonne chance! – בהצלחה!

לינגולרן הנו אתר לימוד שפות באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס שפות למתחילים, או לשפר את מיומנויות השפה שלכם וללמוד שפות עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת המאפשרת תקשורה נוחה בין המורה לתלמיד

רוצים להעשיר את הידע שלכם על השפה הצרפתית? קראו גם:

שיחון עברית – צרפתית – מתכננים חופשה בצרפת, בלגיה או מונטריאול? הכנו עבורכם שיחון עברי – צרפתי עם המילים הכי חשובות לטיול שלכם.

מקור השפה הצרפתית – כתבה המתארת את ההיסטוריה של צרפת והתהוותה של השפה הצרפתית.    *שדות חובה
    צרו קשר עם Lingolearn