fbpx

שיחון פורטוגזית בסיסי

הפורטוגזית המתגלגלת על לשונם של מיליוני ברזילאים שזופים, מקורה דווקא בפורטוגל האירופאית. שפה זו מדוברת על ידי כ-190 מיליון אנשים בעולם ומקורה, בדומה לשאר השפות האירופאיות, הוא השפה הלטינית, עם השפעות של השפה הערבית מימי הכיבוש המוסלמי באירופה. על פי אונסק”ו, פורטוגזית היא השפה השנייה במהירות התפשטותה, אחרי השפה האנגלית! שפה זו היא מאוד נפוצה ללמידה כשפה נוספת, וזאת בעיקר בגלל המסחר הגלובלי והתיירות.

now3 portu
הסתקרנתם ובא לכם לקבל טעימה? מכירים את זה שלפעמים אין זמן או כוח ללמוד לעומק אבל בדיוק פגשתם חברה מברזיל, החברים רוצים לצאת למועדון ברזילאי בתל אביב, או מחכה לכם טיסה לברזיל או פורטוגל? או שסתם תמיד תהיתם איך לומר שלום/תודה בשפת הקרנבל?
במיוחד לאירועים כאלה ודומיהם, הכנו לכם טעימה קטנה מהשפה הפורטוגזית. עוד כמה דקות של קריאה וכבר תוכלו להשוויץ בידע שלכם, כי המורים המעולים שלנו הכינו במיוחד עבורכם מיני מילון פורטוגזית בסיסי וקליל! קריאה מהנה…

Oi, tudo bem?
היי, מה נשמע?

Oi, meu nome é ____…qual é o seu nome?
היי, שמי ____, מה שמך?

Este é meu amigo John!
זהו החבר שלי ג׳ון

Muito prazer!
נעים מאוד!

Eu falo um pouco português
אני מדבר/ת מעט פורטוגזית

Eu entendo um pouco, mas não falo.
אני מבין/ה מעט,אבל אני לא מדבר/ת.

Fala de novo por favor
חזור שנית בבקשה

De onde você é?
מאיפה את/ה?

Por favor, onde fica o Hotel_____?
?___בבקשה, איפה נמצא מלון

Onde é o banheiro?
איפה השירותים?

Quanto custa?
כמה עולה?

Gostaria de fazer uma reserva para hoje à noite.
אשמח להזמין מקום להיום בערב

O que você quer comer?
מה את/ה רוצה לאכול?

Eu quero comer um bife.
אני רוצה לאכול סטייק

Eu queria um cafezinho.
אשמח לקפה

A conta, por favor.
החשבון בבקשה

Por favor, onde posso encontrar um ponto de taxi?
בבקשה, איפה אפשר למצוא תחנת מוניות?

Eu preciso ir para a rua_____
______אני צריך/ה להגיע לרחוב

Muito obrigado
תודה רבה

Até logo!
להתראות!

ואם בא לכם עוד, באינטרנט תוכלו למצוא מספר מילונים ושיחונים פשוטים לשפה הפורטוגזית:
ויקי-מסע
לאינציקלופדיה האינטרנטית הפופולרית ויקיפדיה, יש ערוץ מיוחד למטיילים – ויקי-מסע. באתר אפשר למצוא שיחון פורטוגזי רחב ומושקע, יחד עם תרגום לעברית! הכל מסודר בטבלאות מסודרות לפי נושאים, כאשר כל טבלה מכילה כיתוב פורטוגזי, תרגום בעברית, תעתיק אנגלי ותעתיק עברי. הנושאים כוללים ברכות, מספרים, זמנים ושעות, צבעים, תחבורה, כיוונים, לינה, כסף, אוכל, בילויים וקניות.

Learning Portuguese
באתר הבא תמצאו שיחון קצרצר בפורטוגזית, יחד עם תרגום לאנגלית, הכולל הסבר מפורט כיצד לבטא את המשפטים והמילים וגם לאיזו סיטואציות הן מתאימות. החלק החשוב הוא האפשרות ללחוץ על המילים ולשמוע איך לבטא את המילים בפורטוגזית ולנסות לבטא אותן בעצמנו.

Omniglot
באתר הזה תמצאו מגוון שיחונים במגוון שפות ובהן גם הפורטוגזית, והם כוללים משפטים נפוצים בהן בעיקר ברכות ואיחולים פשוטים. החלק המעניין כאן הוא שעם כל ברכה ניתן להציג את כל ההטיות האפשריות לשימוש, למשל מין האדם אליו אנו פונים. כמו כן, אפשר ללחוץ על הביטויים על מנת לשמוע כיצד לבטא אותם, ובלחיצת עכבר ניתן לראות את התרגום לאנגלית ולשפות נוספות (אם כי לא עברית).

Voyages Université
באתר הבא של קולג’ קנדי ללימודי שפות, תוכלו למצוא מילון עם מילים בסיסיות בפורטוגזית יחד עם תרגום לאנגלית. הטבלה הענקית והמסודרת הזו כוללת מילים נפוצות שהיכרות אין כבר תתן לכם את האופציה לתקשורת בסיסית עם דוברי השפה.

Wiki How
באתר הפופולרי “ויקי-איך” תמצאו הכרות עם הפורטוזית, מילים בסיסיות, ביטויים נפוצים וכללים בסיסיים. תרגום לאנגלית יש, וגם הגייה נכונה, ובתור בונוס – טיפים לשימוש בשפה.

WordsandPhrases
באתר זה, שנותן מידע בסיסי על מבחר שפות, מצאנו ביטויים ומשפטים מעולים שניתן ללמוד אותן ולהשתמש בהן מיד! הוא כולל מגוון רב של ביטויים שעוד לא נראו באתרים אחרים, כאשר מה שהכי שמצא חן בעינינו הוא Cale-se!. עכשיו נראה אתכם מבררים מה זה אומר…

אתם עוד פה?!
באינטרנט קיים מגוון עצום של אפשרויות ללמוד את השפה הפורטוגזית, מה שתמצאו פה הוא טיפה בים. בין אם זה ברמה בסיסית של שיחה ראשונית והתמצאות, ובין אם זה טיפה יותר לעומק. אם אחרי כל זה אתם עוד פה, כנראה שהצלחנו לפתוח לכם החשק ללמוד את השפה הפורטוגזית על בוריה.
אם זה המצב, יש לנו בשורות טובות בשבילכם: המורים שלנו בלינגולרן ישמחו לקבל את פניכם ולהתחיל לקשקש איתכם, ואם תרצו אפילו יותר כמו קריאה וכתיבה, אדרבא! אל תהססו ליצור איתנו קשר כדי להעמיק את הידע בשפה של העם השמח בעולם… 🙂

now3 portu

 


לינגולרן הנו אתר לימוד שפות באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס שפות למתחילים, או לשפר את מיומנויות השפה שלכם וללמוד שפות עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת המאפשרת תקשורה נוחה בין המורה לתלמיד


    *שדות חובה
    צרו קשר עם Lingolearn