fbpx

האם כדאי לדעת ספרדית לטיול בדרום אמריקה?

נכתב ע”י נדיה רייטר, מורה ללימוד ספרדית באינטרנט בלינגולרן

גם אתם חולמים על טיול לדרום אמריקה? לראות את הנופים, לחוות את התרבות, לפגוש אנשים חדשים, לאכול אוכל טוב, לטייל ובעיקר להנות.
תארו לכם – איזו חוויה הייתה לכם אם הייתם יודעים ספרדית? לדבר עם האנשים, להסתדר בכל מקום בקלות, להבין יותר את התרבות, וכן, גם לחסוך קצת כסף 🙂

אני רוצה לספר לכם את החוויה שלי בתור דוברת ספרדית בטיול לדרום אמריקה. לא רק שהייתה לי את החוויה הכי טובה בחיים, גם זכיתי להכיר אנשים מעניינים וקצת לעזור לחברים בצרה.
הטיול שלי התחיל בארגנטינה. מעבר לזה שהיה לי מאוד קל להסתדר בכל מקום, ולהשיג מחיר טוב לכל דבר, תמיד יכולתי לשאול את האיש בפינת הרחוב לאן הכי כדאי לי ללכת. כך גיליתי מסעדת בשר משפחתית ומקסימה בעיירה ארגנטינאית נידחת (ואני יכולה להגיד בלב שלם שזה היה הסטייק הכי טוב שאכלתי), ולשמוע את סיפור חייו המעניין של אותו איש, שהבן שלו חי בבואנוס איירס, והיה אחד החברים הכי טובים של רומינה יאן, השחקנית הארגנטינאית שנפטרה.

תוכניות ללימוד שפות בלינגולרן

קצת יותר צפונה, הגענו עם החברים שלנו לברילוצ’ה, העיר המפורסמת, שמוקפת הרים מושלגים. פה היה סיפור קצת לא נעים, אבל תראו כמה חשוב לדעת את השפה – היו כמה חבר’ה שהשכירו מכונית, כדי לנסוע לטיול יום באזור. היה להם מזל רע, והמכונית שלהם נגנבה, והם היו צריכים לתת עדות במשטרה. לרוע מזלם, השוטרים בארגנטינה לא ממש מדברים אנגלית, וגם בעלת ההוסטל שהם שהו בו לא ממש הצליחה לתקשר איתם. עם קצת רצון טוב, הצלחנו ב”טלפון שבור” לדבר עם השוטרים, ולא תאמינו, אפילו לאתר את האוטו!

כמה פעמים ניצלתי מללכת לאיבוד רק בזכות זה שידעתי ספרדית! לא רק שהרבה פעמים הוראות ההגעה לכל מיני מקומות מופיעים עם הרבה מאוד טעויות באינטרנט, ואפילו בסוכנויות תיירים, גם הרבה פעמים הערים הזרות כלכך מסובכות, שגם אם אתה יודע את הוראות ההגעה פיקס, יש סיכוי ללכת לאיבוד. ככה, יכולתי לשאול את כל מי שרציתי איך מגיעים ממקום למקום, ואפילו ניצלתי ככה מלעלות לאוטובוס הלא נכון בגבול בין בולביה לפרו…

כשהגעתי לפרו, פגשתי מדריך תיירים מקסים שלקח אותנו למאצ’ו פי’צו. בזכות זה שידעתי ספרדית, למדתי ממנו המון על האינקה, שהם אבותיו, ועל התרבות של הפרואנים בני האינקה. נשארנו בקשר עד היום, וככה זכיתי בחבר מפרו!

לקראת סוף הטיול הגעתי לברזיל, ולמרות ששם לא מדברים ספרדית, הספרדית שלי הייתה הדבר הכי שימושי שהיה לי. הפורטוגזית מאוד דומה לספרדית, והברזילאים מבינים אם מדברים איתם בספרדית. לא רק זה, ברגע שיודעים ספרדית, אפשר להבין הרבה מאוד פורטוגזית… (אגב, מספר האנשים שמדברים ספרדית בברזיל גבוה בהרבה ממספר האנשים שמדברים אנגלית…).

דרום אמריקה היא יבשת מדהימה ומעניינת שכיף לטייל בה. האנשים בדרך כלל מאוד אדיבים וירצו לעזור, אבל יהיה קשה לתקשר איתם באמת אם אתם לא יודעים בכלל ספרדית – מרבית האוכלוסייה במדינות האלה לא מדברת אנגלית (כולל בערים גדולות ומתקדמות יותר כמו בואנוס איירס). תמיד כיף לדעת את שפת המקום אליו אתם נוסעים, במיוחד אם זה לדרום אמריקה, ובמיוחד אם זאת השפה הכלכך מיוחדת הזאת – ספרדית.

רוצים להעשיר את הידע שלכם על השפה הספרדית? קראו גם:

לימודי ספרדית 6טיול לדרום אמריקה – שווה לדעת ספרדית?–  האם אתם לפני טיול לדרום אמריקה? הכתבה הזו היא בשבילכם.

לימודי ספרדית 8פעלים ודקדוק בספרדית  – מאמר זה עוסק בנטיות הפעלים, שמות העצם והתארים  בספרדית. 

לימודי ספרדית 4שיחון ספרדית–  האם אתם לקראת נסיעה לספרד או דרום אמריקה? הנה אוצר מילים שישדרג לכם את החופשה.

לימודי ספרדית 3ספרדית למתחילים  – פרטים נוספים על קורסי הספרדית למתחילים בלינגולרן.

 


לינגולרן הנו אתר לימוד ספרדית באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס ספרדית למתחילים, או לשפר את מיומנויות הספרדית שלכם וללמוד ספרדית עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת. 

 

תוכניות ללימוד שפות בלינגולרן


    *שדות חובה
    צרו קשר עם Lingolearn