שיעורי אנגלית לילדים

למה כל כך חשוב לוודא שהילדים שלכם מתרגלים שיחה אקטיבית באנגלית ולא רק קריאה וכתיבה?

אם יש לכם ילדים ואתם רוצים שיהיו להם את הכלים שהם צריכים להצליח בחיים, חשוב שתוודאו שיש להם מסגרת קבועה לתרגול אקטיבי של שיחות באנגלית. כולנו יודעים שיותר קל לרכוש מיומנויות תקשורת בשפה שנייה או שלישית ככל שאנו צעירים יותר. יש סיכוי טוב שרמת האנגלית שהילדים שלכם יסיימו אתה את התיכון תלווה אותם לאורך כל החיים. הבעיה היא שברוב שיעורי אנגלית לילדים בבתי הספר בארץ, דגש מושם על מיומנויות אקדמיות של כתיבה ובעיקר קריאה, על חשבון שיחה, שנחשבת למיומנות מרכזית בעולם העבודה.

למה שיעורי אנגלית לילדים בבית הספר לא מספיקים?

בתי הספר שמים את הדגש בלמידה על כתיבה וקריאה מכמה סיבות. ראשית, חלק מהמורים בעצמם אינם דוברי אנגלית ברמת שפת אם ולכן גם אם הם מורים מעולים להבנת הנקרא ודקדוק למשל, הם לא בהכרח המורים הכי טובים לשיחה באנגלית. אבל אל תאשימו את המורים. בכיתות של 30 ילדים כמעט בלתי אפשרי לתרגל שיחה באנגלית. שיפור משמעותי ברמת שיחה באנגלית דורש עבודה פרטנית, או לכל הפחות, עבודה בקבוצה קטנה, בה כל משתתף יכול לתרגל שיחה באנגלית בצורה אינטנסיבית. מורכבות זו היא הסיבה לכך שכל כך הרבה בני נוער מסיימים 4 או 5 יחידות לימוד באנגלית עם רמה נמוכה של בטחון בשיחה באנגלית. שוב ושוב אנו עדים לפערים גדולים בין המיומנויות הפסיביות (הבנת הנקרא והבנת הנשמע) לבין המיומנויות האקטיביות (כתיבה ובעיקר שיחה) אצל בני 18 ומעלה.

איך משפרים את מיומנות השיחה באנגלית?

הורים שרואים שהילדים שלהם מקבלים ציונים נמוכים באנגלית ממהרים להזמין שיעורים פרטיים באנגלית וטוב שכך. מאוד חשוב לדאוג לרמת האנגלית של הילדים, שתפתח הרבה דלתות בעתיד. אבל גם הורים לילדים שמקבלים ציונים גבוהים באנגלית צריכים להיות ערניים. הורים אלו צריכים לוודא שלילדים שלהם יש הזדמנויות לתרגול אקטיבי של שיחות באנגלית. רצוי לאפשר להם תרגול שיחות במגוון רחב של נושאים, עם מורה שדובר אנגלית כשפת אם ובמסגרת קבועה של שיעורי אנגלית לילדים, שמעודדת שיפור הדרגתי ברמת אוצר המילים והדקדוק. באופן כזה ניתן לאורך זמן לצמצם את הפער בין המיומנויות הפסיביות למיומנויות האקטיביות ולצייד את הילדים ואת הנערים בכלים לתקשורת ברמה גבוהה באנגלית בעולם הגדול.

תלמידים מספרים על לימוד שפות לילדים באינטרנט עם לינגולרן

לדבר, לדבר, לדבר

מחוץ לעולם האקדמי, מיומנויות השיחה באנגלית הן דבר יקר ערך. הילדים שלכם אולי עוד קטנים, אבל יום אחד הם ירצו לראות עולם מחוץ לישראל – ואפשרות הדיבור באנגלית תפתח בפניהם הרבה דלתות. אם זה בזמן טיול ארוך באוסטרליה, בו הם יצרו חברויות לכל החיים, או בעת ראיון עם חברה בינלאומית שתקפיץ את הקריירה שלהם לשלב הבא. עכשיו זה הזמן לתת להם את הכלים לעתיד ורוד יותר. דברו איתם באנגלית בבית, כמה שרק אפשר, והשקיעו בשיעורי אנגלית לילדים שמתמקדים בשיחה, כדי לתת להם את היתרון על פני השאר.

רוצים להעשיר את הידע שלכם על השפה האנגלית? קראו גם:

הוראת שפה לילדים – מהם ההבדלים בין לימודי שפה לילדים לעומת לימודי שפה למבוגרים. 

למה ללמוד אנגלית בלינגולרן?– אודותינו ואודות קורסי השפות לילדים ומבוגרים בלינגולרן.

איך ללמוד אנגלית?– בכתבה מידע מפורט אודות התהליך של רכישת שפה חדשה, בעיקר נעסוק בתשובה לשאלה המרכזית: “איך ללמוד אנגלית?”.

איך ללמוד שפה חדשה למרות הפרעת קשב וריכוז? מאת ריקי סימון – מאמנת נוירו-רוגניטיבית

לינגולרן הנו אתר לימוד שפות באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס שפות למתחילים, או לשפר את מיומנויות השפה שלכם וללמוד שפות עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת המאפשרת תקשורה נוחה בין המורה לתלמיד    *שדות חובה
    צרו קשר עם Lingolearn