למי מתאימים לימודי אנגלית באינטרנט?

מאת טל הלוי, כותב תוכן עבור LingoLearn.co.il

ההתפתחות הטכנולוגית המואצת בענפי האינטרנט והתקשורת קידמה (ועודנה מקדמת) מהלכים ליצירת אפשרויות לימוד חדשות. גם תחום לימוד השפות ובפרט לימוד אנגלית לא נותר מאחור וניתן כיום למצוא במרחביה של הרשת הצעות מגוונות ללימוד אנגלית באינטרנט. קורס אנגלית באינטרנט מתאפשר בצורת קורסים מוקלטים, קורס קבוצתי או אישי בווידיאו, משחקי לימוד, קטעי שמע, תוכנות שונות ללימוד אנגלית ואמצעים רבים נוספים.

תחום הלימוד אונליין הופך לאחרונה פופולארי יותר ויותר עבור אלו המעוניינים להתמקצע בתחום חדש, בעוד שהלמידה מבוצעת באופן זמין, מזמין, מהיר ופשוט. כיום, לנוכח האפשרויות הרבות ללימוד אנגלית באינטרנט, הרי שכבר אינו נחשב פריווילגיה כבימים עברו, וכן אין זה מפתיע שהפופולאריות של לימוד אנגלית באינטרנט הולכת וגדלה. ובכל זאת נשאלת השאלה – למי יתאים לימוד אנגלית בדרך חדשה זו?

אז למי מתאימים לימודי אנגלית באינטרנט?

לאנשים בעלי יכולות אוטודידאקטיות (לימוד עצמי), המסוגלים להתאים עצמם ולהשתלב היטב במסגרות לימוד אנגלית באינטרנט. אולם לא כולם מסוגלים להתמיד בלמידה עצמאית ללא מורה המפקח על הלמידה ולהגיע לתוצאות המתבקשות. לימוד אנגלית באינטרנט יכול להתאים לכולם – גם לאלו המעדיפים ללמוד תחת מסגרת חיצונית ברורה ומובנית, לטובת משמעת והתמדה בלימודים. גם לאלו הנדרשים ללמוד אנגלית או לשפר את רמתה בתקופת זמן דחוסה ואינטנסיבית (למשל, בימי ההכנה לקראת מבחני קבלה למוסדות הלימוד), עבורם ניתן להתאים השתתפות בקורס אינטנסיבי ייעודי.

למי כדאי לשקול לימודי אנגלית באינטרנט?

לימודי אנגלית באינטרנט יתאפשרו לבעלי מחשב נייד או נייח המחובר לרשת. בנוסף, יהיה עליהם להחזיק בעזרי וידיאו ושמע. מלבד התנאים הטכניים, הלימודים עשויים להתאים למגוון אוכלוסייה רחב, בין השאר:

 • הורים לילדים מגילאי הגן ובית הספר היסודי, המבקשים להקנות לילדיהם רמה טובה יותר של אנגלית, תוך שימוש במשחקים מהנים ותוכנות ייעודיות.
 • העומדים בפני רילוקיישן למטרות עבודה או לימודים, הנדרשים לשם כך לשפר את ידיעת השפה שלהם, בכתב ובעל-פה.
 • המתגוררים הרחק ממוסדות לימוד מתאימים ללימוד אנגלית.
 • המעדיפים לימודים בבית על פני לימודים בקורס חיצוני.
 • תלמידי תיכון המבקשים לקבל תמיכה וסיוע בלימודי אנגלית וכן לקראת מבחני הבגרות באנגלית.
 • סטודנטים המחזיקים במחשב נייד ומבקשים לנצל זמן פנוי ו”חלונות” על מנת ללמוד ולשפר את השפה.
 • המעוניינים להעשיר את ידיעת האנגלית שלהם באופן כללי.
 • אנשי עסקים שאינם פנויים לקורס רגיל יתאימו לקורס אנגלית עסקית, המהווה פתרון אידיאלי ללימוד אנגלית למטרותיהם העסקיות, מכל מקום ובכל עת.

לסיכום, ניתן להבין את היתרונות האדירים הגלומים בלימודי אנגלית באינטרנט, על אף שהדבר לא מתאים לכל אחד. עם זאת, מי שבוחר בדרך לימוד זו, יכול להתאים את הלימוד לדרישותיו באופן אופטימאלי, על פי מיקום וזמן הנוחים לו; בנוסף, את הגמישות והנגישות המוקנים באמצעות לימודי אנגלית באינטרנט, כמעט ואין להשיג בתצורות לימוד אחרות.

באם החלטתם כי לימודי אנגלית אונליין מתאימים גם לכם, תוכלו לגשת לבחירת בית ספר מקוון ללימודי אנגלית באינטרנט. חשוב לבחור בית ספר עם היצע של מורים מקצועיים, המלצות מתלמידי עבר ופלטפורמה לימודית שתהיה נוחה עבורכם.

במידה והנכם מעוניינים בפרטים נוספים, היכנסו לדף קמפוס לימודי אנגלית באינטרנט.  *שדות חובה
  צרו קשר עם Lingolearn