fbpx

30 רעיונות מהירים שיעזרו לכם להרגיש טוב עם לימודי השפה זרה

לפעמים צריך רק משהו ממש קטן כדי לדחוף אותנו להמשיך בלימודי שפה שנייה. אם קשה לנו להתמודד עם כללי הדקדוק של השפה החדשה, יש לנו פחד מדיבור בשפה או שלקחנו הפסקה ארוכה ואנחנו לא יודעים איך לחזור, דווקא לקיחת מספר החלטות קטנות יכולה להסתכם בהתקדמות גדולה לאורך זמן. אז אם אתם מרגישים שלימודי שפה אונליין הפכו להיות קשים, מעיקים או פשוט משעממים, הנה 30 רעיונות שיכולים לגרום לכם להרגיש טוב בקשר לזה.

now3 lang

איך ללמוד שפה אונליין – דרכים להרגיש טוב עם לימודי שפה באינטרנט

 1. הורידו אפליקציה חדשה. יש הרבה אפליקציות ללימודי שפה אונליין, חלקן חינמיות, חלקן במחיר סמלי. חפשו קצת והורידו אפליקציה שעוד לא ניסיתם, שנראית כייפית.
 2. השיבו להודעה בקשר לחילופי שפות. אם נרשמתם בעבר לאתר או לאירוע חילופי שפות, כנראה שמחכות לכם כמה הודעות בתיבת הדואר שלא יצא לכם לענות להן. אז למה אתם  מחכים?
 3. קבעו שיעור לימודי שפה אונליין. לפעמים תכנון לעתיד הוא הדרך הטובה ביותר לבלות בהווה. אז התחילו לתכנן עכשיו את שיעור השפה הבא שלכם – לחצו על הלינק!
 4. מצאו שותף חדש לחילופי שפות. פתחו את Tandem, HelloTalk או כל אחד מאתרי האינטרנט הרבים שקיימים לחילופי שפות. הסתכלו קצת מסביב ושלחו את ההודעה הראשונה.
 5. כתבו שלושה משפטים בשפת היעד שלכם. זה לא חייב להיות משהו מסובך או ארוך. המשפטים גם לא חייבים להיות 100% נכונים דקדוקית. העיקר שתכתבו משהו.
 6. האזינו לשיר ביוטיוב בשפת היעד שלכם. בין אם אתם לומדים קוריאנית ויודעים שאתם רוצים לשמוע את BTS, או שאתם צריכים לחפש את “השיר הספרדי הטוב ביותר,” העיקר הוא פשוט לעשות את זה.
 7. שנו את השפה בטלפון שלכם. זוהי פעולה קטנה שאתם יכולים לעשות היום, שיש לה את הפוטנציאל ממש להשפיע בטווח הארוך.
 8. שנו את השפה בפייסבוק שלכם. או שאתם יכולים לשנות את השפה בדפדפן אינטרנט, מערכת ההפעלה של המחשב, Netflix וכו’. או להחליף את השפה בכולם לשפת היעד שלכם – גם זה בסדר.
 9. הירשמו לפודקאסט חדש בשפה שאתם לומדים. פודקאסטים הם מאוד מועילים כי אתם יכולים לשלב אותם עם עשיית דברים אחרים, כמו הליכה, עבודה, ריצה, רחצה, שטיפת כלים, גינון ועוד. ידעתם שאפילו יש לנו פודקאסט ללימודי ערבית מדוברת?
 10. מצאו ערוץ YouTube חדש שילמד אתכם את שפת היעד. יש כל כך הרבה אנשים נהדרים שמלמדים שפות ב-YouTube. חפשו קצת ומצאו את הערוץ הכי מעניין עבורכם.
 11. למדו מטבע לשון או ביטוי חדש. אולי זה לא יישאר במוח שלכם לנצח, וזה בסדר. העיקר שתהנו מזה עכשיו.
 12. תרגלו עם הכרטיסיות שלכם. ערימת הכרטיסיות ללימודי אוצר מילים צוברת אבק בפינה של החדר? תפסו כמה, והתחילו להתאמן.
 13. דברו בקול רם והסבירו מה אתם עושים בכל שלב. הכינו משקה, התקלחו, נקו את החדר, עשו כל פעולה כלשהי, והסבירו אותה לעצמכם בשפת היעד.
 14. הכינו חמש כרטיסיות חדשות לאוצר מילים. יש לכם כמה מילים שציינתם בצד בזמן לימודי שפה אונליין ועוד לא שמתם על הכרטיסיות? עכשיו זה הזמן.

צפו בסירטון לדוגמא מתוך שיעור אנגלית בלינגולרן:

 

 1. חשבו על שלוש מילים שמתחרזות בשפת היעד שלכם. אפילו אם החרוזים לא מושלמים! אם אתה תקועים,  נסו למצוא מילון חרוזים באינטרנט.
 2. שחקו במשחק תפקידים בראש שלכם. חשבו על שיחה שהייתה לכם או שאתם רוצים לקיים, ועברו עליה בראש בשפת היעד שלכם.
 3. צרו פלייליסט של השירים האהובים עליכם בשפה שאותה אתם לומדים. בספוטיפיי, אייטונז, או איפה שאתם בדרך כלל משקיבים לשירים.
 4. חזרו אל התרגיל בספר הקורס שלכם שנתקעתם בו לפני כמה שבועות. זוכרים את התרגיל הזה שגרם לכם לסגור את הספר בתסכול וכמעט להשליך אותו לצד השני של החדר? קחו נשימה עמוקה ונסו אותו שוב. אנחנו יודעים שאתם יכולים.
 5. בחרו מילה וכתבו חמישה משפטים חדשים שמכילים אותה. זו יכולה להיות מילה חדשה, מילה שאתם מכירים, או מילה שאתם מכירים אך אף פעם לא משתמשים בה. 
 6. הגדירו מטרה לעשיית טעיות. קבעו שאתם מדברים או כותבים עד שאתם עושים חמש טעויות, אחרי זה, לכו לעשות משהו אחר.
 7. הציבו יעד לשבוע הקרוב. כולנו זקוקים למטרות קצרות טווח באותה מידה שאנחנו צריכים מטרות ארוכות יותר.
 8. סקרו את השבוע האחרון של לימודי שפה אונליין. איך ההתקדמות שלכם? איך אתם מרגיש כרגע לגבי לימודי שפה באינטרנט? קחו רגע לעשות “צ’ק אין”.
 9. צפו בקטע וידאו מקוון (ללא כתוביות) וכתבו את מה שאתם שומעים. בחרו בקטע שאתם לא מכירים ואתגרו את עצמכם.
 10. חזרו אחרי הנאמר בקטע וידאו. לחלופין, אם אתם רוצים לתרגל דיבור, חזרו על מה שאתם שומעים בקול רם.
 11. חפשו בגוגל את “word of the day in ____” והשתמשו במילה שמצאתם במשפט. נקודות בונוס אם גם תירשמו לאימייל ‘מילת היום’ באותה השפה.
 12. בקרו בוויקיפדיה בשפה שאתם לומדים. ויקיפדיה היא הכלי הכי פחות מוערך ללימודי שפה אונליין. גללו קצת והתחילו ללמוד דברים חדשים.
 13. גלו מתכון באינטרנט בשפת היעד, ולכו לסופרמרט! אוכל יוצר חיבור מצוין לכל שפה. עקבו אחרי מתכון בשפה אחרת שגם ילמד אתכם על תרבות האוכל המקומית.
 14. פתחו את ארונות המטבח או האמבטיה וראו מה ניתן לתרגם על האריזות. אתם לא חייבים לבשל כדי ללמוד.
 15. מצאו תוכנית חדשה בשפת היעד שאפשר לראות בצפייה ישירה. עשו חיפוש ב-Netflix/Disney+/Amazon או כל פלטפורמה, והוסיפו סדרה שאתם מתרגשים לראות לרשימת הצפייה שלכם.
 16. התחילו יומן משפטים יומיים בשפה שאתם לומדים. בבוקר או בלילה זה הכי קל לעשות את זה. שימו את המחברת והעט ליד המיטה שלכם כדי להקל על עצמכם אפילו עוד יותר.


לקריאה נוספת

איך לומר תודה ב-20 שפות – נימוסים והליכות הם הבסיס לכל תרבות ולכל שפה. במאמר זה תמצאו את המילה “תודה” בשפות שונות, בכתב והגייה.

איך להגיד סליחה ב-16 שפות שונות – כשאתם מתחילים שפה זרה, סליחה היא בטח אחת מהמילים הראשונות שתלמדו.


לינגולרן הינו אתר לימוד שפות באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס שפות למתחילים, או לשפר את מיומנויות השפות שלכם וללמוד שפות עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת המאפשרת תקשורת נוחה בין המורה לתלמיד.


  *שדות חובה
  צרו קשר עם Lingolearn