fbpx

10 מחמאות בעברית שירשימו כל ישראלי

אם אתם מבקרים באתר שלנו באופן קבוע, בטח יצא לכם להיתקל בכתבה על מחמאות בעברית שתמיד כיף לשמוע. בכתבה הזו דיברנו באריכות על איך מחמאות הן דרך מצויינת להתחיל שיחה עם זרים ולהכיר חברים חדשים. מכיוון שאחנו מאמינים שמחמאות הן הדרך לליבם של רוב בני האדם, החלטנו להרחיב על הנושא, ולהביא לכם עוד כתבה שתלמד אתכם איך אומרים בעברית מחמאות. אך הפעם הנושא יותר ממוקד, ונעסוק במחמאות הקשורות בישראלים ובארץ ישראל.

דקה לפני שאנחנו קופצים לתוך לימוד העברית, רצינו להזכיר לכם שבלינגולרן אנחנו מלמדים קורס עברית אונליין עם מורים פרטיים דוברי שפת אם. אם כבר יצא לכם לעבור על כל החומרים באתר שלנו (או רובם) ואתם רוצים להעשיר את השפה אפילו יותר, או להתמקד בנושאים בלימוד עברית שהכי קשים לכם, קורס עברית אונליין יכול להיות התשובה לכך.

תוכניות ללימוד שפות בלינגולרן

השיעורים מתקיימים בכיתה וירטואלית מתקדמת, עם מיקרופון, מצלמה ולוח וירטואלי, עם אפשרות לחלוק סרטונים ומסמכים. המורה יוכל לענות על כל השאלות שלכם, לתקן אתכם כשאתם טועים, ולוודא שאתם מתקדמים במהירות וביעילות. לחצו כאן כדי להירשם היום! ועכשיו, בחזרה לנושא הלימוד של היום.

 

מילים בעברית – מחמאות במיוחד עבור ישראלים

1. לַמְּדִינָה הַזֹּאת יֵשׁ תַּרְבּוּת עֲשִׁירָה.

הסבר: המושג תַּרְבּוּת מתייחס לתיאטרון, אמנות, ספרות, מוזיקה ועוד. כאשר אנחנו אומרים שהתרבות עשירה, אנחנו אומרים שיש הרבה ממנה, בכל הצורות והגוונים.

 

2. הָאוֹכֵל פֹּה מְצֻיָּן וְטָעִים.

הסבר: לכל מדינה יש מאכלים מקומיים, וישראל היא לא יוצאת דופן. למדו עוד על המאכלים הישראלים בעברית.

 

3. הָאֲנָשִׁים הַמְּקוֹמִיִּים יְדִידוּתִיִים מְאוֹד.

הסבר: אם כל פעם שאתם מבקשים מישראלי הכוונה הם מסבירים בסבלנות, או שהם מחייכים אליכם כל בוקר במעלית – כנראה שהם ידידותיים.

 

4. הַתַּחְבּוּרָה הַצִּבּוּרִית נוֹחָה מְאוֹד.

הסבר: משתמשים הרבה באוטובוסים ורכבות כדי להגיע ממקום למקום ותמיד מצליחים להגיע בזמן? כנראה שהתחבורה הציבורית נוחה. למדו עוד מילים בעברית בנושא תחבורה.

 

5. בָּאָרֶץ הַזֹּאת יֵשׁ אַקְלִים נוֹחַ כָּל הַשָּׁנָה!

הסבר: המילה אַקְלִים מתייחסת למזג אוויר. בישראל, גם החורף לא יותר מדי חם, ולפעמים אפילו אפשר ללכת לים בנובמבר! לכן המחמאה הזאת מאוד רלוונטית.

 

צפו בסירטון לדוגמא מתוך שיעור עברית בלינגולרן:

 

6. יֵשׁ כָּל כָּךְ הַרְבֵּה טָבַע בָּאָרֶץ הַזֹּאת.

הסבר: בישראל יש מדבר מצד אחד, והרים ויערות מצד שני – מה שאומר שהיא מלאה בטבע! למדו עוד על מילים בעברית המתארות טבע פה.

 

7. הַנּוֹפִים מַדְהִימִים.

הסבר: המילה נוֹף מתייחסת למה שרואים כשמטיילים בטבע. זה יכול להיות חוף היום, פסגת הר או נחלים.

 

8. הָאֲנָשִׁים פֹּה מְדַבְּרִים אַנְגְּלִית בָּרָמָה מֵאוּד גְּבוֹהָה.

הסבר: אוב הישראלים כיום מתחילים ללמוד אנגלית בגיל 4-5, לכן הם מדברים את השפה ממש טוב ויכולים לתקשר עם תיירים בקלות.

 

9. אֲנִי רוֹצֶה/רוֹצָה לִלְמֹד עוֹד עַל מִיתוֹלוֹגְיָה מֵהָאֶרֶץ הַזֹּאת!

הסבר: לישראל יש היסטוריה עשירה שמתחילה בימי התנ”ך, עם הרבה מבנים עתיקים שעדיין אפשר לבקר בהם.

 

10. לֹא יָדַעְתִּי שֶׁלְּאֶרֶץ הַזֹּאת יֵשׁ כָּל כָּךְ הַרְבֵּה סִפְרוּת!

הסבר: הספרות (מתייחס לרומנים, סיפורים קצרים, שירה ועוד) הישראלית נוצרה עוד לפני קום המדינה וממשיכה עד היום לזכות בפרסים בינלאומיים כמו פרס הנובל לספרות.

תוכניות ללימוד שפות בלינגולרן

רוצים להעשיר את הידע שלכם על השפה העברית? קראו גם:

10 ביטויים בעברית שיגרמו לכם להישמע כמו מקומיים – אם אתם רוצים להתקדם מרמת מתקדמים בעברית לרמת מקומיים, זו הכתבה שתעזור לכם

25 הפעלים הנפוצים בעברית (וברוב השפות) – בעזרת 25 הפעלים הנפוצים בעברית תוכלו להרכיב משפטים בסיסיים ולענות על שאלות פשוטות


לינגולרן הנו אתר לימוד עברית באינטרנט, המאפשר לכם לעשות קורס עברית למתחילים, או לשפר את מיומנויות העברית שלכם וללמוד עברית עם מורים מנוסים וחומרי לימוד מעולים, בכיתה וירטואלית מתקדמת המאפשרת תקשורת נוחה בין המורה לתלמיד.


    *שדות חובה
    צרו קשר עם Lingolearn